xcounter
#

Чи дійсно РФ б’є ОДАБ-9000 та чи є у них Ту-16, українські Су-24М пускають Х-25МЛ по рашистах та інші новини тижня

5873
Бомбардувальник Ту-16 та ФАБ-9000 в музейній експозиції, ілюстративне фото з відкритих джерел
Бомбардувальник Ту-16 та ФАБ-9000 в музейній експозиції, ілюстративне фото з відкритих джерел

Розповідаємо про ці та інші матеріали й події тижня включно із тим, як росіяни відпрацьовують нову тактику протидії безекіпажним катерам-камікадзе, запускаючи FPV-дрони з вертольотів

Пропонуємо ознайомитися з оглядом подій та матеріалів тижня, короткий опис яких ми зібрали для вас у цій статті.

FPV-дрони з гелікоптерів

У РФ показали, як тренуються виконувати перехоплення морських українських дронів типу Magura V5 з використанням нової тактики та засобів у вигляді FPV-дронів та транспортних вертольотів Ми-8.

Читайте також: Південна Корея каже про початок виробництва FA-50PL для Польщі, і що проблем із озброєнням нема, але є нюанс

Її суть максимально просто, у вертольоті знаходиться розрахунок FPV-шок, які запускають їх просто з відкритої двері гелікоптера. А далі оператор дрона має вже атакувати ціль. Розповідаємо, як у РФ відпрацьовують нову тактику.

Ракета-монстр

Південна Корея під час святкування 76-річчя створення власних національних збройних сил презентувала балістичну ракету малої дальності під позначенням Hyunmoo-5.

Hyunmoo-5
Презентація балістичної ракети Hyunmoo-5, осінь 2024 року, фото - Yonhap News

Як уточнює у своїй новій публікації південнокорейське агентство Yonhap, ця балістична ракета малої дальності має довжину корпусу аж 20 метрів та масу бойової частини аж 8 тонн, що робить її найбільш потужним неядерним озброєнням у світі. При цьому є доступною опція, що якщо зменшити масу бойової частини на Hyunmoo-5 до 1 тонни, то дальність пуску "стане більшою, аніж у ракет середньої дальності" (очевидно, мова про показник в понад 5500 кілометрів). Розповідаємо,скільки часу пішло в Південної Кореї на появу протибункерної ракети-монстра Hyunmoo-V з БЧ аж 8 тонн.

Українські Су-24М

З нагоди Дня захисника України прес-служба 7-ої бригади тактичної авіації Повітряних Сил ЗСУ опублікувала відео одного із епізодів бойової роботи екіпажів своїх бомбардувальників Су-24М.

На цьому відео демонструється, як пара таких літаків під прикриттям пари винищувачів Су-27 виконує удар по російських окупантах із використанням керованих ракет типу Х-25МЛ та успішно повертається на базу. Розповідаємо, про до нам говорить це відео.

Провал ракетної програми Ірану

Іранська атака 1 жовтня Ізраїлю за допомогою величезної кількості балістичних ракет завершилась близьконульовим чи взагалі нульовим результатом. Навіть попри те, що Тегеран зробив висновки зі своєї попередньої нерезультативної атаки 14 квітня, яка завершилась знищенням Ізраїлю та його союзниками 99% загроз.

Зокрема тоді Іран використав тактику комбінованого удару і запустив 130 дронів-камікадзе Shahed-136, 30 крилатих та 120 балістичних ракет. Але через те, що дрони летіли близько 1000 км, які віддаляють Іран від Ізраїлю, близько 5,5-6 годин мова не йшла про несподіваний удар. Розповідаємо, як Іран цього разу запустив 181 ракету і що з того вийшло.

ОДАБ-9000

Ворог вдарив по Вовчанську надпотужним боєприпасом, використання якого потрапило на відео. На ньому район решток висотної забудови міста по центру якого й прилітає об'єкт, що потрапляє на пару кадрів зняти з дрона, після чого - величезний вибух.

Відео одразу розповсюджувалось із підписом, мовляв, це перше застосування ОДАБ-9000, найпотужнішого термобаричного боєприпасу, який є у розпорядженні РФ. Розповідаємо,чому це сумнівний варіант і чи є у росіян Ту-16 під ФАБ-9000.

Читайте також: РФ половину снарядів отримує від одного "союзника", і це той випадок, коли кількість компенсує якість