У відповідь на це міністр оборони Ізраїлю Бенні Ганц заявив: "Ми вдячні уряду Чехії за партнерство та рішення про оснащення своїх військових ізраїльськими системами ППО. Це ще один важливий крок у зміцненні відносин безпеки між нашими двома країнами, і це також чудова новина для ізраїльської оборонної промисловості у такий складний період".
Про це повідомляє прес-служба компанії Rafael Advanced Defense Systems.
Читайте також: Sparrowhawk на MQ-9A: як у США змінюють правила гри для безпілотників
Після міжнародного тендерного процесу, який тривав кілька років, Міністерство оборони Чехії повідомило Директорат міжнародного оборонного співробітництва (SIBAT) в Міністерстві оборони Ізраїлю про своє рішення оснастити своїх військових ізраїльськими системами ППО.
У п'ятницю, 25 вересня 2020 року, уряд Чехії затвердив початок переговорів про закупівлі чотирьох ізраїльських батарей SPYDER в рамках угоди GTG між двома країнами. Єдиним постачальником для проекту було обрано Ізраїль, і очікувана угода між міністерствами оборони країн оцінюється в сотні мільйонів доларів.
SPYDER (Surface-to-Air Python & Derby) - це швидко реагуючий зенітно-ракетний комплекс з ракетами класу "земля-повітря", призначений для протидії атакам різноманітних повітряних загроз, включаючи літаки, вертольоти та БПЛА. Система забезпечує ефективний захист важливих обєктів, а також прикриття військ у районах бойових дій, в тому числі і в ході здійснення маневрових дій. Система SPYDER включає радіолокаційну систему, вироблену Elta, дочірньою компанією Israel Aerospace Industries (IAI).
Нагадаємо, що раніше, 25 вересня ц.р., про підготовку перемовин з Ізраїлем щодо придбання сучасних систем протиповітряної оборони SPYDER оголосив міністр оборони Чеської Республіки Любомир Метнар у своєму пості у Twitter.
За його словами, ізраїльський зенітний ракетний комплекс SPYDER (Surface-to-air PYthon and DERby), виробництва компанії Rafael Advanced Defense Systems, має замінити на озброєнні чеської армії застарілі радянські ЗРК 2К12 «Куб».
Чеське Міноборони планує витратити на закупівлю близько 10 мільярдів крон (біля 440 млн дол), включно із ПДВ.
Читайте також: В Україні розробили нові боєприпаси – тривають Державні випробування