28-а окрема механізована бригада імені Лицарів Зимового Походу виклала вкрай цікаве відео із застосуванням неназваного дрона-камікадзе.
"У взаємодії мобільної групи Курта 28 омбр з спецпризначенцями, було застосовано дрон-камікадзе. Результат 2-200, 3-300. По залишкам особового складу противника було допрацьовано мінометом 82мм", - йдеться у дописі.
Читайте також: Росіяни знайшли "помітне" місце, щоб "заховати" ще чотири кораблі з "Калібрами" на борту
На самому відео можливо і роздивитись дрон-камікадзе, який був використаний для удару. З огляду на колір, аеродинамічну форму та потужність вибуху можливо одразу виключити Switchblade.
Ще більше питань виникає через емблему невизначеного підрозділу у нижньому лівому куту, з приписом Phoenix Ghost.
Чи можливо, що на відео потрапив саме Phoenix Ghost - вірогідно, бо розмір дрона цілком підпадає під наявний опис, який складений з розрізнених даних, за виключенням того, що він був застосований проти живої сили противника:
- дрон призначений для знищення цілей із середнім рівнем бронювання
- схожий зі Switchblade
- може злітати вертикально
- розроблявся на замовлення повітряних сил США
- час польоту - близько 6 годин
- оснащений інфрачервоною камерою
- він розроблявся з урахуванням того, що Пентагон побачив на Донбасі ще до 24 лютого 2022 року
- вартість близько 164 тисяч доларів
Але є ще один варіант: польський Warmate, який також активно використовують ЗСУ, який до того ж має спеціалізовану термобаричну бойову частину.
Але його особливість у тому, що він має нерухому камеру і тому має доволі пологу траєкторію атаки, для того, щоб оператор міг наводити дрон на ціль.
А на відео від 28-ої бригади невідомий дрон-камікадзе здійснює доволі круте піке для удару по цілі.
Водночас не виключено, що це може бути взагалі інший баражуючий боєприпас, який міг бути створений вже після 24 лютого українськими розробниками.
Читайте також: Боєприпаси на 550 млн доларів: питання можливої нестачі ракет до HIMARS знімається