xcounter
#

Бійці ЗСУ вперше підбили рашистський Т-55 з "мангалом" (фото)

6569
РФ активно відновлює архаїчні танки, фото ілюстративне
РФ активно відновлює архаїчні танки, фото ілюстративне

Росіяни кидають в бій свої танки часів Хрущова, які схоже проходять лише базове відновлення без модернізації

У відкритому доступі з’явилось фото, яке вказує – під час боїв на одному із напрямків бійці ЗСУ підбили російський танк Т-55, оснащений "мангалом". В цій конструкції застряг "скид" із безпілотника, виготовлений на основі гранати від РПГ-7. Водночас, саме ураження, яке вивело танк із ладу, було завдано саме в передню напівсферу, після чого машина втратила хід.

Цей випадок в чомусь є непересічним, оскільки зображення у відкритому доступі, яке підтверджує факт підбиття нашими бійцями саме Т-55. Якщо брати консервативні оцінки від Oryx, то там фігурує лише один Т-55, але там мова була лише про "танк-камікадзе", знищений на Маріїнському напрямку в червні 2023 року. Водночас, тих же Т-62 різних модифікацій знищеними, пошкодженими або затрофеєними фігурує мінімум 75 одиниць.

Читайте також: Щоб удар Storm Shadow мав ефект 100%, треба також ракети HARM та MALD
Підбитий бійцями ЗСУ рашистський Т-55, літо 2023 року, джерело - телеграм-канал NMFTE

Як можемо побачити на фото, перед відправкою в бій цей Т-55 пройшов лише базове відновлення без жодного дооснащення чи модернізації, наприклад з використанням блоків "Контакт-1". Сам "мангал" виглядає виготовленим нашвидкоруч, але достатньо міцним, аби затримати "скид" на базі гранати від РПГ-7. Але це все може вкладатись в підхід рашистів, за яким такі танки є скоріше "технікою з обмеженим життєвим циклом".

Як раніше розповідав Defense Express, вперше про плани армії РФ зняти з консервації та застосувати у війні проти України танки типів Т-55 (і Т-62) Генштаб ЗСУ повідомляв ще у березні 2022 року. Водночас лише рік потому, в березні 2023 року стало відомо, що російські військові почали таки розконсервацію танків Т-54 і Т-55. Саме тоді було зафіксовано перекидання на захід залізницею таких машин, що були взяті з 1295-ої Центральної бази резерву та зберігання танків, звідки до цього брались й Т-62.

Танки Т-54 або Т-55, а також Т-62М ймовірно в районі тимчасово окупованого Бердянська, квітень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Уже в квітні 2023 року такі машини при перевезенні на автомобільних тралах були помічені на тимчасово окупованих територіях Півдня України, як тоді стверджувалось – в районі Бердянська. Ця подія уже дозволяла припускати, що для підготовки екіпажів на Т-55 з подальшою відправкою в зону бойових дій необхідно 5 тижнів.

В травні 2023 року Королівський інститут оборонних досліджень (RUSI) зафіксував, що уже на той момент старі Т-55 і Т-62 були потрібні рашистам саме як "штурмові гармати", і в цій ролі ці машини були ефективні. І в тому ж травні 2023 року окупанти показали також свій "шушпанцер", виготовлений шляхом установки С-60 на шасі Т-54 з 1948 року.

Рашистський Т-54 з С-60, травень 2023 року, фото з відкритих джерел
Читайте також: РФ створила "аналогов нет" ракету для Су-57, вперше показану ще в 2009 році