xcounter
#

Бійці ЗСУ показали "міні-ган" із шести АК-74 для стрільби по дронам РФ

3535
 Бійці ЗСУ використовують імпровізований "міні-ган" для стрільби по рашистським БПЛА, липень 2023 року, зображення з відкритих джерел
Бійці ЗСУ використовують імпровізований "міні-ган" для стрільби по рашистським БПЛА, липень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Ця конструкція наочно демонструє той вплив, який справляють безпілотники рашистів на хід бойових дій

Бійці Збройних Сил України змайстрували імпровізовану зенітну установку, складену із шести автоматів АК-74 та поставлених на конструкцію, що забезпечує обертання усіх "стволів" цієї зенітки. Така конструкція має приціл та може забезпечувати одночасну стрільбу із усіх шести автоматів.

Візуальна подібність за принципом роботи до легендарного американського багатоствольного кулемета Minigun, що дозволяє таку імпровізовану установку називати "міні-ганом" також. Увагу на це звернув зокрема портал The Drive.

Читайте також: У рашистів залишилося всього 50 дронів-камікадзе "Ланцет", але радіти поки що зарано
Бійці ЗСУ використовують імпровізований "міні-ган" і ДП-27 для стрільби по рашистським БПЛА, липень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Вперше такий "міні-ган" бійці ЗСУ показали під час стрільби по двом БПЛА рашистів невідомого типу. При цьому в кадрі ми можемо побачити також і радянський кулемет Дегтярьова ДП-27 часів Другої світової війни.

І це свідчить про те, наскільки гостро нашим захисникам не вистачає зброї для протидії безпілотникам ворога, через що й доводиться конструювати подібні імпровізовані зенітки, навіть якщо їх бойова ефективність на перший погляд сумнівна.

В загальному ракурсі такий приклад демонструє загалом, наскільки широкий вплив справляє застосування рашистами різних типів БПЛА, зокрема дронів-камікадзе, на перебіг бойових дій проти України. Ну і також те, наскільки неочікувані технічні рішення доводиться вигадувати нашим захисникам для протидії таким загрозам, при об’єктивній нестачі ресурсів.

Бійці ЗСУ використовують імпровізований "міні-ган" для стрільби по рашистським БПЛА, липень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Бо тут зокрема можна пригадати один із прикладів зразка осені 2022 року, коли Сили оборони України лише почали розгортати мобільні групи для полювання на "Шахеди". І в одній із таких груп були помічені "зенітні тачанки", виготовлені взагалі на базі УАЗа-"буханки", та оснащені спареними кулеметами ПКТ на імпровізованих турелях.

Раніше Defense Express розповідав про те, що у березні 2023 року експерти із США "відкрили" для себе навіть те, що бійці ЗСУ для стрільби по рашистам вимушені використовувати навіть кулемети "Максим".

Також ми розповідали про те, що Пентагон ще у жовтні 2022 року запустив програму по викупу для ЗСУ всіх доступних у світі автоматів АК-74 та похідних від них, хоча про таку форму підтримки Україні офіційно не оголошувалось.

Боєць ЗСУ із модифікованим кулеметом "Максим", березень 2023 року, зображення з відкритих джерел
Читайте також: Рашисти почали бити по Україні Shahed-136, зробленими вже в РФ