Збройні сили України наразі експлуатують 218 марок та моделей автомобілів, спеціальних колісних шасі, гусеничних машин, транспортерів, тягачів, тракторів, причепів та напівпричепів.
Причому основою автопарку ЗСУ є технічно застаріла автотехніка, виготовлена ще за радянських часів.
Читайте також: КрАЗ замінять на МАЗ: 20 лазневих комплексів для ЗСУ у цьому році будуть на іншому шасі
Найбільш чисельними у складі військової автомобільної техніки наших Збройних сил є таки "топові" динозаври як УАЗ-3151 (469), ГАЗ-66, ЗіЛ-131, Урал-4320, КамАЗ-4310 та їхні модифікації.
Деякі марки та моделі взагалі вже давно не існують (ЗіЛ) або не випускаються (ГАЗ-66), а інші виробляють на заводах у РФ.
Експлуатація таких машин зумовлює зрозумілі складнощі в забезпеченні їх запчастинами, виконанні технологічних процесів з техобслуговування й ремонту, оснащенні військ ремонтно-технологічним і діагностичним обладнанням, підготовці водіїв і фахівців-ремонтників.
"Аналіз стану та досвід застосування таких автомобілів у районі проведення АТО/ООС на Донбасі виявив їхню значну технічну недосконалість, застарілість, різномарочність, відсутність уніфікованих сімейств і невідповідність сучасним вимогам і світовим тенденціям розвитку військової автотехніки", - відзначають у Центральному науково-дослідному інституті озброєння та військової техніки ЗСУ.
Проте, попри намагання вітчизняних виробників замінити застарілий російський автопарк на більш-менш українські зразки у минулі роки, зараз ситуація зайшла в глухий кут.
Адже масові моделі, на кшталт КрАЗу або навіть локалізованого "Богдану", з певних причин, вже не закуповують, і в армію відтепер йдуть машини інших виробників, не українських.
Ну а поки Міноборони за тендерами на ProZorro закуповує МАЗи та інші іноземні зразки автівок, у науково-дослідному відділі ЦНДІ ОВТ ЗСУ розробляють плани щодо вдосконалення та концептуальних засад розвитку військової автомобільної техніки.
Зокрема, проводиться розробка перспективного Типажу військової автомобільної техніки ЗСУ з подальшими етапами реалізації концептуальних засад розвитку.
Як то, створення легкого багатоцільового автомобіля 4х4 та його (вантажопідйомністю 0,75-1,5 т) для перевезення особового складу та дрібних вантажів, розробка легкого сімейства автівок 4х4та 6х6 (вантажопідйомністю 2-4 т), завершення розроблення сімейства автомобілів колісної формули 4х4, 6х6, 8х8 (вантажопідйомністю 6-25 т) розробка нових гусеничних тягачів, бронеавтомобілів та перспективних рухомих засобів техобслуговування, ремонту та евакуац
Читайте також: ДНДІ проводить відомчі випробування мобільного штабного пункту управління (фото)