Поблизу "АНТК им. Бериева" в Таганрозі було виявлено маршову ступінь від балістичної ракети ATACMS, відповідне фото уже поширилось в соцмережах.
Це в свою чергу наочно вказує на те, який саме засіб ураження було використано для удару по цьому авіазаводу, про факт якого перші повідомлення з’явились вранці 11 грудня 2024 року.
Читайте також: Росіяни готувались до можливих ударів ATACMS по своїй території, але не там, де відбулось
До цього моменту існувала певна плутанина: російські неофіційні джерела говорили узагальнено про можливе застосування саме балістичних ракет по авіазаводу в Таганрозі, без конкретизації можливого типу, а от місцева влада говорила про загрозу саме від ударних БПЛА Сил оборони України.
Відповідно, наявність чіткої вказівки на використання саме американських ракет ATACMS прямо підкреслює історичність факту удару по авіазаводу в Таганрозі – це перший публічно відомий за час повномасштабного вторгнення РФ "приліт" по об’єкту російського ВПК із використанням оперативно-тактичних ракет західного виробництва.
Слід підкреслити, що наразі не є відомими конкретні наслідки удару по цьому заводу, і це в свою чергу не дає можливості на даний момент оцінити, який саме варіант ATACMS міг бути використаний – M39A1 (із касетною БЧ масою 165 кілограмів та дальністю пуску до 290 кілометрів) чи M57 (із унітарною БЧ масою 227 кілограмів та дальністю пуску до 300 кілометрів).
У всякому разі варто заодно нагадати про те, що сам Таганрог знаходиться за 150 кілометрів від поточної лінії боєзіткнення, і цей факт виключає можливість використання ATACMS у варіанті M39 (маса БЧ – 560 кілограмів, дальність пуску – 165 кілометрів).
Окрім того, варто нагадати про те, що згаданий вище "АНТК им. Бериева", який став ціллю чергового удару Сил оборони України, спеціалізується не тільки на літаках радіолокаційного дозору А-50, але й також на протичовнових літаках Ту-142 на базі Ту-95. Окрім того, цей завод також виступає базою для різного роду випробувань російських ударних БПЛА "Орион".
Раніше Defense Express в одній із своїх публікацій писав про те, щоб паралізувати виробництво ракет в РФ, треба Tomahawk по 12 ключовим заводам на дальності до 1500 кілометрів.
Читайте також: Випробування протиракетної оборони США на Гуамі нагадують про необхідність ракет-перехоплювачів SM-3 для України