xcounter
#

Щоб паралізувати виробництво ракет в РФ, треба Tomahawk по 12 ключовим заводам на дальності до 1500 км

26601
Батарея ракетного комплексу середньої дальності Typhon, який може запускати Tomahawk, липень 2023 року, фото - U.S.Army
Батарея ракетного комплексу середньої дальності Typhon, який може запускати Tomahawk, липень 2023 року, фото - U.S.Army

Для досягнення стратегічних завдань треба інструменти стратегічної потужності та дальності стрільби

У цій публікації ми опираємось одразу на два інфоприводи. Перший – The New York Times в своїй публікації пише про те, що Україна в рамках "Плану Перемоги" подала до США запит зокрема на крилаті ракети Tomahawk для ударів вглибину території РФ.

Ну і другий – американська аналітична установа Jamestown Foundation в своїй публікації виклала дані по тому, що 12 ключових для ракетної індустрії РФ заводів розміщені на дистанції від 500 до 1500 кілометрів від державного кордону України, тому для їх ураження треба відповідної далекобійності ракети.

Читайте також: Чим Ізраїль завдав удару по Ірану з F-15 та F-16: і чому йому все одно на Су-35 та С-400
Склад батареї комплексу Typhon, ілюстративна інфографіка з відкритих джерел

В оригінальній публікації NYT згадується лише сам факт запиту від України на ракети Tomahawk як системи, що мають в кілька разів більшу дальність стрільби, аніж оперативно-тактичні ATACMS.

Але тут ми можемо самостійно висловити припущення про те, що із нашої сторони запит був сформульований на "Томагавки" наземного базування, котрі в Армії США використовуються під комплекси середньої дальності Typhon.

З однієї сторони, сама американська армія наразі має в своєму розпорядженні лише дві батареї Typhon на чотири пускові установки кожна. Але з іншої сторони, сама пускова від Typhon під Tomahawk базується на імпровізаційному рішенні – на сухопутну платформу поставили просто універсальну пускову комірку Mark 41, стандартну для надводних кораблів ВМС США.

Випробувальний пуск Tomahawk із наземної пускової установки, фото з відкритих джерел

В свою чергу, автори установи Jamestown Foundation для кращої зручності дані по згаданим вище 12 ключовим заводам для ракетної індустрії РФ звели у таблицю, наведену нижче.

Там слід виділити, що МКБ "Радуга" - це завод, на якому відбувається остаточне складання крилатих ракет Х-101, "НПО Машиностроения" - виробляються ракети типів П-800 та "Циркон", "Воткинский завод" - виробляються балістичні ракети 9М723 до ОТРК "Искандер" та за радянських часів виготовлялись ракети до ОТРК "Точка-У", "НПК КБ Машиностроения" - також балістичні ракети до ОТРК "Искандер"

Однак далі від Defense Express окремо наголосимо, що для ураження таких заводів далекобійних БПЛА-камікадзе буде явно недостатньо, під таке завдання треба справді потужні та далекобійні "аргументи", і якраз Tomahawk тут підходить ідеально.

Бо аналітики вище згаданої установи вирішили дати легку та невимушену пораду, що мовляв Україні слід розробляти власну балістичну ракету середньої дальності на рідкому паливі так, наче із розробкою такого озброєння можна впоратись за кілька місяців, хоча насправді треба мінімум кілька років при ідеально сприятливих обставинах.

Нагадаємо, що тим же росіянам знадобилось аж 18 років від моменту початку робіт до моменту прийняття на озброєння ОТРК "Искандер".

Читайте також: Скільки коштує крилата ракета Tomahawk та чи можна її купити, якщо США не дає їх у вигляді допомоги