Напередодні учорашнього саміту Байден-Путін у Женеві РФ вдавалась до свого традиційного інструменту "бряцання зброєю". Очевидно – щоб додати "переконливості" словам свого лідера.
Прес-служба Союзного військово-повітряного командування НАТО (NATO Allied Air Command) учора заявила про посилення активізації російських військових літаків, зокрема винищувачів та бомбардувальників над акваторією Балтійського моря.
Читайте також: Авіація НАТО відпрацьовує протидію радянським ЗРК "Куб" та "Оса"
Зокрема, як відзначили в NATO Allied Air Command, літаки РФ летіли із із вимкнутими транспондерами, чим створювали загрозу для польотів цивільних літаків.
Відповідно, щоб упередити небезпеку, Центр об'єднаних повітряних операцій НАТО (CAOC) в Уедемі (Німеччина) підняв у повітря винищувальну авіацію, щоб перехопити та ідентифікувати російські військові літаки.
Зокрема, у повітря були здійняті іспанські винищувачі Eurofighter та італійські F-35 із складу "повітряної поліції НАТО", літаки F-16 із складу ВПС Польщі та Данії.
Показово, що тип перехоплюваних російських літаків NATO Allied Air Command розкрила лише через фото – мова про винищувачі Су-27 та стратегічні бомбардувальники Ту-160 (котрі, м’яко кажучи, не призначені для дій у "внутрішньоєвропейських" водах, як то Балтійське море).
Нагадаємо, що це був другий епізод протягом цього року, коли НАТО перехоплювало російські Ту-160 над Балтією.
Перший такий епізод відбувся 20 квітня цього року. Тоді авіація НАТО перехопила групу в два Ту-160, один літак радіолокаційного дозору А-50 та винищувачі супроводу Су-27 та Су-35.
На перехоплення цих російських літаків були залучені італійські та німецькі винищувачі Eurofighter із складу "повітряної поліції НАТО", винищувачі F-16 із складу ВПС Польщі та Данії.
Читайте також: У РФ забуксувала модернізація Ту-160: "Туполеву" виставили мільярдний штраф