xcounter
#

​Армія США оновлює Stryker для сил у Європі: підписано контракт на 2,5 млрд доларів

618
M1296 Stryker Dragoon з 30-мм гарматою
M1296 Stryker Dragoon з 30-мм гарматою

General Dynamics Land Systems отримало контракт на виробництво 331 Stryker Double V-Hull A1 (DVHA1)

Пентагон замовив нові бронетранспортери Stryker у версії Double V-Hull A1, які призначені для 4-ої піхотної дивізії. Саме цей підрозділ бере участь в операції Atlantic Resolve (Атлантична рішучість), яка направлена на стримування Росії та відповіді на її можливу агресію у Європі.

Контракт з General Dynamics Land Systems на 331 Stryker DVHA1, загальною вартістю у 2,47 млрд доларів, має бути виконаний до 2027 року.

Читайте також: Канада нарощує військову присутність у Східній Європі
Stryker
БТР Stryker став основою для створення спеціального виду бригад армії США - Stryker brigade combat team

Stryker DVHA1 - оновлена версія бронетранспортера, модернізація якого направлена на збільшення рівня захисту, вогневої потужності, ремоторизацію та оновлення електроніки.

Загалом вага машини збільшена з 25 до 28,6 т, що викликано використанням подвійного V-подібного днища для кращого захисту від мін, встановленню додаткових елементів бронювання, а також новим бойовим модулем з 30-мм автоматичною гарматою. Зазначимо, що вибір бойового модуля та виробника гармати ще триває.

Stryker
Stryker активно використовується армією США в Європі

Для компенсації збільшеної ваги Stryker DVHA1 отримає новий двигун Caterpillar C9 з потужністю у 450 к.с. замість 350-сильного Caterpillar C7. Також буде замінено енергоагрегат, який буде генерувати струм у 910 ампер, замість 570, що необхідно для забезпечення живлення нової електроніки.

Таким чином армія США продовжує зміцнювати свої сили у Європі навіть після прийняття рішення щодо виведення майже 9,5 тисяч військових з Німеччини.

Читайте також: Навчання НАТО на Балтиці Baltops 2020: Кремль відповів "Искандерами" та Су-30СМ