xcounter
#

Ракетний удар РФ по полігону в Черкаському - хто має розслідувати та карати командирів та начальників за рішення

4671
Ракетний удар РФ по полігону в Черкаському - хто має розслідувати та карати командирів та начальників за рішення

Чи потрібно Україні створення та існування повноцінних військової поліції, військових судів, спеціалізованої військової прокуратури та інституту адвокатів у військовій сфері

Після ворожого удару балістичною ракетою "Искандер" у касетному спорядженні по полігону поблизу селища Черкаське Дніпропетровської області, який ворог здійснив здійснюючи коригування вогню за допомогою розвідувального БПЛА, знову постало питання відповідальності командирів та начальників за життя українських військових.

І наразі цей випадок має всі шанси стати каталізатором змін, бо Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України Михайло Драпатий анонсував, що "кожен, хто ухвалював рішення в той день, і кожен, хто не ухвалював їх вчасно - усі понесуть відповідальність". Наразі вже призначена незалежна перевірка за участю контррозвідників, яка має назвати іменна винних, не дати їм уникнути відповідальності та сховатися за формальними рапортами.

Читайте також: Туреччина відстрілялась своїм аналогом "Нептуна", Kara Atmaca, на рекордні понад 400 км

Але проблема не лише у тому, що формалізм та бюрократія, а також, у кращому випадку, халатність призвела до того, що ворог отримав можливість завдати удар. Справа дійсно у швидкому ґрунтовому розслідуванні та дієвому покаранні дійсно винних осіб.

При цьому, на жаль, українська правоохоронна та судова система вже багаторазово доводила, що з обома цими завданнями справлятися у неї виходить далеко назавжди. А винні залишаються безкарними, що зводить причини трагедій у сталу практику.

Інформаційно-консалтингова компанія Defense Express, спільно із Центром досліджень армії, конверсії та роззброєння, New Geopolitics Research Network та Центру комунікаційно-контентної безпеки, видає тижневик "Рефлексії". І в одному з попередніх номерів якраз й було актуалізоване питання перспектив розвитку військової юстиції в Україні.

Нижче - весь випуск. А матеріал "Проблеми формування системи військової юстиції України та шляхи їх вирішення" - на 20 сторінці:

Крім того, у "Рефлексіях" №46 можна ознайомитися з матеріалами щодо:

  • Гарантій безпеки для України через розбудову самодостатньої європейської системи безпеки та стратегічну підтримку США
  • Рідкоземельних і критичних мінералів України, які притягують інтерес США
  • Проблем армії РФ у підготовці та веденні бойових дій в урбанізованій місцевості
  • Перспектив співпраці з Німеччиною після виборів
Читайте також: Що самі рашисти пишуть про свій рідкісний С-350 "Витязь", який вже тричі фігурував у списку втрат
ТЕГИ Війна