Минулого місяця начальник штабу ВПС США генерал С.К. Браун викликав справжній ажіотаж своєю заявою про те, що служба оцінює можливість закупівлі нового винищувача на заміну F-16.
І хоча такого літака поки що не існує, завдяки новим технологіям цифрової інженерії він дійсно може бути введений в експлуатацію до 2030 року.
Читайте також: Замість F-35 та F-16: Пентагон націлився на новий винищувач проміжного покоління
З огляду на це в альтернативному авіаційному виданні Hush-Kit вирішили зібрати експертів та поекспериментувати з тим, якою ж може бути потенційна заміна F-16.
Так, у виданні поспілкувалися зі Стівеном Макпарліном і Джеймсом Смітом, які брали участь у розробці таких літаків, як F-35 Joint Strike Fighter і Eurofighter Typhoon.
На основі їхніх ідей ілюстратор Ендрі Годфрі з Teasel Studio створив концепт-арт перспективного винищувача F-36 Kingsnake.
Це має бути легкий та недорогий винищувач "мінус п’ятого покоління", створений як за допомогою традиційних методів будівництва літаків, так і з використанням передових технологій, таких як 3D-друк, щоб винищувач міг швидше зійти з конвейєра.
Процес появи винищувача має також прискорити використання вже існуючих технологій. Наприклад, для F-36 пропонують використати двигун F119, що був розроблений для винищувачів F-22 Raptor. Однак це за умови відновлення виробництва цього двигуна. Також не виключається можливість використання удосконалених двигунів F110-GE-129 або ж F135.
Винищувач F-36 Kingsnake також планують оснастити удосконаленою версією РЛС з електронним скануванням AN / APG-83 і системою інфрачервоних датчиків, створених на основі оптико-електронної системи наведення Legion.
Як і F-16, Kingsnake має бути багатоцільовим винищувачем, здатним виконувати задачі класу "повітря-повітря" та "повітря-поверхня".
Літак буде нести ракети й керовані бомби у внутрішніх відсіках. Разом з тим, з урахуванням відмови від малопомітності, є можливість встановити зброю й на зовнішніх вузлах підвіски. Винищувач F-36 Kingsnake також має бути оснащений гарматою для завдання ударів по наземних військах противника. Як варіант розглядається 20-мм швидкострільна гармата M61 Vulcan.
Отже, основні принципи створення F-36 – швидкість розробки, доступність та можливість впровадження нових технологій у майбутньому. "Якщо F-35 – це Ferrari, а F-22 – це Bugatti Chiron, то ВПС США потребують в Nissan 300ZX", – коментують концепцію F-36 у Hush-Kit.
Читайте також: Винищувач шостого покоління NGF під загрозою: Франція та Німеччина не можуть домовитись