xcounter
#

Коли США дадуть Україні ATACMS, то "Нептун" підійде для ударів по Кримському мосту

8849
Запуск тактичної ракети MGM-140 ATACMS із системи M270, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Запуск тактичної ракети MGM-140 ATACMS із системи M270, ілюстративне зображення з відкритих джерел

На який справді ефект слід очікувати, коли Білий Дім таки оголосить про передачу настільки необхідних ракет для ЗСУ

В західних ЗМІ лунає все більше сигналів про те, що Білий Дім таки близький до рішення передати Україні оперативно-тактичні балістичні ракети ATACMS. Такі ракети досі лишаються найбільш бажаною зброєю для нашої країни, яку б могли передати західні союзники, на ATACMS покладаються значні надії в плані знищення системи логістики армії РФ на тимчасово окупованих територіях.

Але реальні ефекти від можливої передачі для ЗСУ ракет ATACMS можуть виявитись ще більш неочікуваними в позитивному плані, наприклад може виникнути можливість вивільнити певну кількість модернізованих українських ракет "Нептун" для ударів по військовим об’єктам на території РФ чи безпосередньо "Кримському мосту", вважає Long War Journal.

Читайте також: З Leopard 1 для України виникли логічні несподівані проблеми: під загрозою взагалі сенс передачі декількох сотень танків
Пуск протикорабельної версії ракет Р-360 "Нептун", фото ілюстративне

Як деталізують автори порталу, реальний ефект від використання ATACMS на полі бою прямо залежатиме від того, яку ж саме модифікацією цієї ракети США виділить для України.

Наприклад, якщо Білий Дім ухвалить рішення передати для ЗСУ ракети модифікації M57 з унітарною БЧ масою 227 кг та дальністю стрільби до 300 км, таку зброю справді можна було б використовувати саме для ударів по системі логістики окупаційних військ РФ. Тим більш, що ATACMS порівняно із Storm Shadow і SCALP-EG начебто має значно вищий рівень живучості, оскільки ці балістичні ракети запускаються уже із наявних у ЗСУ мобільних пускових установок M142 HIMARS та M270.

Якщо ж США дадуть Україні ATACMS у версії M39 з касетною бойовою частиною, то такі ракети начебто зможуть виконувати завдання по знищенню російської ППО. У всякому випадку, як стверджують автори Long War Journal, саме під такий функціонал Армія США використовувала ATACMS під операцій "Буря в пустелі" у 1991 році та "Свобода Іраку" в 2003 році.

Втім, незалежно від того, яку саме модифікацію (або модифікації) ATACMS може отримати Україна, США перед цим доведеться виконати одне базове завдання – "перепрошити" програмне забезпечення на пускових установках M142 HIMARS та M270 так, щоб ці системи могли виконувати пуски таких ракет (ця функція була начебто "прибрана" перед передачею ЗСУ влітку минулого року).

Інфографіка, що відображає увесь арсенал до M270A1 та M142 HIMARS, зображення з відкритих джерел

Водночас, як припускають автори Long War Journal, коли ЗСУ таки матимуть повноцінну можливість застосовувати ATACMS для ударів по рашистам, це дозволить зокрема певним чином "перерозподілити" наявний у нашому розпорядженні ракетний арсенал.

І таким чином "вивільнити" певну кількість модернізованих ракет "Нептун" для ударів по наземним цілям з тим, щоб почати бити такими КР по тому ж "Кримському мосту" як знаковому об’єкту для логістики армії РФ.

Протикорабельна крилата ракета Р-360 комплексу "Нептун", ілюстративне зображення з відкритих джерел
Читайте також: Без "Нептуна", "Вільхи" та "Стугни" через висновок Держаудитслужби: у КБ "Луч" звернулись до влади