Британська авіаносна група на чолі з авіаносцем HMS Queen Elizabeth уже увійшла у води Індійського океану, відтак – за декілька тижнів ця формація пройде і біля берегів Китаю. Те, як сама Піднебесна "зустріне" британську АУГ біля своїх берегів, прямо визначатиме формат подальшої конфронтації між Лондоном та Пекіном.
Про що може бути мова? Наприклад, про те, що Китай може спробувати "переграти" війну за Фолкленди між Великою Британією та Аргентиною, "руками" самої Аргентини.
Читайте також: Зробити "Нептун" абсолютною зброєю та перемогти РФ у війні на морі
Якщо опиратись на інформацію польського порталу Defence24, отримаємо наступну картину.
Велика Британія зробила усе, щоб Аргентина не змогла повторити атаку на Фолклендські острови: Лондон тримає в регіоні гарнізон мінімум в 1200 бійців та чотири винищувачів Eurofighter, Лондон запровадив фактичне ембарго на поставку сучасних озброєнь Аргентині – наприклад, в 2015 році британці завадили шведам поставити JAS 39 Gripen для аргентинських ВПС.
В свою чергу, аргентинські збройні сили зараз образно кажучи "лежать на лопатках": в 2015 році країні довелось списати свої винищувачі Dassault Mirage III, основний тип бойового літака, що лишився на озброєнні – легендарний штурмовик А-4, близько 30 одиниць.
Китай для Аргентини має "пакетну пропозицію": поставити 14-20 винищувачів JF-17 або ж J-10, п’ять корветів, що мають збудовані на аргентинських кораблебудівних верфях, 110 бронемашин 8х8 ВНІ. І такою "пакетною пропозицією" Китай "обробляє" Аргентину ще з 2015 року.
Що стримує Піднебесну? У катапультних кріслах на винищувачах JF-17 використовуються елементи британського виробництва, і цю обставину може використати Лондон, щоб зірвати поставку.
Що стримує Аргентину? Вона зараз потерпає від економічної кризи, тому не має чим оплачувати навіть можливий кредит на поставку китайської зброї.
Але з іншої сторони, Аргентина зараз потерпає від наростання реваншистських настроїв у суспільстві, цілком логічна тенденція на тлі постійної політичної та економічної кризи в країні.
Тому цілком можливо, що китайська ставка на Фолкленди ще спрацює, і Пекін доб’ється свого.
Тобто – що в один тривожний момент Великій Британії доведеться споряджати свою авіаносну ударну групу не для нового походу до берегів Піднебесної, а для ведення нової війни за Фолкленди, яка виникла в результаті вдалої інтриги Китаю.
Читайте також: Коронавірус "атакував" авіаносну ударну групу Великої Британії