xcounter
#

"Кадирівці" похизувались китайською бронетехнікою: чи почав Китай постачати зброю до РФ

7269
Бронеавтомобіль China Tiger китайського виробництва
Бронеавтомобіль China Tiger китайського виробництва

Китайські броньовані автомобілі China Tiger виробництва Shaanxi Baoji Special Vehicles вперше помічені у РФ, і тут насправді є декілька варіантів, як вони могли потрапити до кадирівців

Загони Рамзана Кадирова, які формально входять до складу Росгвардії та МВД РФ, і з початку повномасштабного вторгнення РФ беруть активну участь у війні в Україні, отримали на озброєння броньовані автомобілі China Tiger китайського виробництва.

Машини були помічені на одному з відео, опублікованому Кадировим у Telegram, на якому демонструється нове озброєння та військова техніка, яке було закуплене для потреб "кадирівців".

Читайте також: Китай задумався, чому РФ втратила майже 300 вертольотів, але вирішив, що в нього "все гаразд"
китайські бронеавтомобілі РФ
Скріншот з Telegram-каналу Кадирова для бажаючих знайти відео в "першоджерелі"

І тут ми акцентуємо на той факт, що броньована техніка китайського виробництва вперше засвітилася на озброєнні російського війська – і хоча раніше фіксувалися факти, що, наприклад, Китай допомагає РФ виробляти зброю для війни проти України, але це вперше, коли китайська військова техніка ось так "нахабно" засвітилася на озброєнні російського війська, нехай і в руках загонів Кадирова.

бронеавтомобіль Tiger РФ Китай
Китайські бронеавтомобілі Tiger вперше помічені у РФ

З одного боку, тут ми можемо припустити, що поява китайських бронеавтомобілів у РФ – це насправді може бути одиничний випадок, тим паче, що наразі невідомо, чи були це взагалі прямі поставки з Китаю, бо ці машини станом на сьогодні виробляються і постачаються закордонним замовникам – у низку країн Африки та Центральної Азії, зокрема і в Таджикистан (бронеавтомобілі Tiger, наприклад, можна було побачити на параді таджикистанських прикордонників у 2019 році), і тому у "кадирівців" могли бути й інші варіанти, як отримати ці машини, і може виявитися, що Пекін міг і взагалі не знати про таку "оборудку". Або ж "закрити" на неї очі.

Але у протилежному разі ми фіксуємо доволі небезпечний прецедент із постачанням зброї безпосередньо з Китаю у РФ – досі таке рішення для Китаю було суто політичним, і якщо китайці дійсно вирішили дати "зелене світло" цьому процесу, то Пекін має величезні запаси озброєння, яке може "перекочувати" у РФ, а згодом і на поле бою в Україні.

Китай РФ постачання зброї
На відео "Кадирова" засвітилося близько восьми бронеавтомобілей китайського виробництва

І в такому випадку – оскільки передати зброю максимально непомітно в китайців не вийшло, і якщо, знову ж таки наголосимо, йдеться безпосередньо про прямі постачання зброї з Китаю – Захід має миттєво запустити обіцяні санкції у бік Китаю, навіть попри усе розуміння загального скептицизму щодо такого покарання.

China Tiger
Китайський броньований автомобіль China Tiger

Щодо машин, які засвітилися на озброєнні у "кадирівців" – то це бронеавтомобілі China Tiger від Shaanxi Baoji Special Vehicles Manufacturing, який, по суті, можна назвати копією (фактично експортною версією, хоча і з деякими відмінностями) китайських бронетранспортерів ZFB -05 Xinxing від тієї ж компанії.

Вперше машина була представлена на Eurosatory у 2012 році. Екіпаж машини – дві особи, може перевозити до дев’яти екіпірованих десантників. Оснащений дизельним двигуном Cummins ISDE200-30 потужністю 200 к.с., може розвивати швидкість до 115 км/год, має запасу ходу від 500 до 600 км. Повна маса оцінюється у 6500 кг.

China Tiger бронемашина
Бронеавтомобіль China Tiger, фото ілюстративне

Автомобіль має захист від 7,62-мм куль, а також від уламків. Може бути озброєний кулеметами калібрів 7,62-мм чи 12,7-мм, а також 30-мм автоматичним гранатометом.

Машина може бути адаптована для виконання низки різних завдань – від бронетранспортера чи патрульної машини до варіанту медичної машини чи командного пункту.

Читайте також: Якщо Китай має технології по "Кинжалу", то хіба для розуміння "як не треба робити"