Румунський портал Defense Romania вирішив присвятити окрему публікацію тому, як наші Повітряні Сили застосовують протирадіолокаційні ракети AGM-88, отримані в рамках військової допомоги від США, для знищення зенітно-ракетних комплексів окупаційних військ армії РФ.
Для самих румунів роздуми на таку тему мають цілком прикладний характер, бо вони ще визначаються із найбільш оптимальним форматом застосування своїх F-16. Вони розуміють, що виключно dog fight в стилі Другої світової – "трохи не те", для чого вони купили свої винищувачі, але от як найкраще використовувати свої F-16 – ще перебирають варіанти.
Читайте також: Як літаки ЗСУ адаптували під JDAM, і як такими бомбами битимуть по рашистам
В своїх роздумах автори Defense Romania виходять з наступного. Вони вказують, що ракети AGM-88 можуть "відстрілюватись" та засікати ціль у декількох режимах, котрі забезпечують ефективне знищення цілей противника, що має радіолокаційне випромінювання. Екіпажам рашистських ЗРК "Тор" не пощастило апріорі, бо там на одному шасі одночасно розміщено і РЛС, і пускові установки для зенітних ракет.
Обслузі рашистських С-300, наприклад в модифікації ПС – "трохи простіше": комплекс може мати до чотирьох пускових установок 5П85, радіолокатор виявлення 5Н64, радіолокатор «підсвітки» та наведення на ціль 5Н63; для збільшення автономності можуть придаватись РЛС типу 36Д6 або 16Ж6. Відповідно, є ймовірність на рівні "російської рулетки", що при влучанні AGM-88 HARM хтось із орків зі складу обслуги таки виживе.
Далі автори Defense Romania перед собою таке питання – чи наважиться наша бойова авіація на масований удар по рашистським зенітно-ракетним комплексам із використанням AGM-88 HARM. І дають відповідь – ні, більш ймовірнішими є операції по локальній "зачистці" російської ППО в окремих районах, щоб "прокласти" шлях нашим літакам для ураження конкретної цілі.
Мовляв, в розпорядженні ЗСУ не настільки багато літаків, щоб ними ризикувати. А керівництво армії РФ достатньо боягузливе, щоб вмикати в роботу всі свої наявні засоби ППО, і так "світити" цілі для масованого застосування "Хармів" по рашистським ЗРК.
Але з цього може виникати наступний парадокс. Сам факт наявності протирадіолокаційних ракет AGM-88 HARM в розпорядженні нашої бойової авіації може виступати "стримуючим фактором" для рашистів.
Як і в плані роботи армійської ППО, що має прикривати свої війська. Так і для екіпажів С-300, що звикли обстрілювати наші міста лише за умови, що у відповідь "не прилітає". Але ж так буває не завжди, як показала вчорашня "бавовна" в Брянску.
Читайте також: Білорусь за 11 років так і не виконала свій план на десять батарей ЗРК "Тор-М2К"