Об’єднані сили ЗСУ у взаємодії із Службою безпеки України, Національною гвардією та Нацполіцією, ДСНС, Держприкордонслужбою та Державною спеціальною службою транспорту проводить командно-штабні тренування, що відбуваються одразу на п’яти загальновійськових полігонах.
Ці тренування триватимуть до 13 серпня цього року, пише видання АрміяInform.
Читайте також: Протикорабельний "Нептун" став ще крутішим: перші фото оновленого комплексу
За задумом цих командно-штабних тренувань, наші військові готуються діяти в в умовах активного застосування противником високоточних засобів ураження та засобів радіоелектронної боротьби.
Заявлена мета тренувань – посилити оперативні спроможності органів військового управління при веденні оборонних дій, боротьбі з повітряними десантами та диверсійно-розвідувальними групами противника.
Також – відпрацьовується ведення територіальної оборони, авіаційна підтримка сухопутних і морських угрупувань. Збройних Сил України.
Для проведення маневрів залучена зокрема тактична, безпілотна й транспортна авіація Повітряних Сил України, які знищували засоби повітряного нападу противника, уражали наземні об’єкти ворога та підтримували дії наших сил.
Ствольна артилерія та реактивні системи залпового вогню "Ураган" та "Град" знищували угрупування умовного противника.
Одним із епіцентрів навчань став острів Зміїний, який має своє стратегічне значення – якщо РФ зможе захопити цей острів та акваторію навколо нього, то зможе перейти до блокаду портів "Великої Одеси".
Захист Зміїного відпрацьовували зокрема морські піхотинці та групи спеціального призначення за підтримки авіації та надводних сил Військово-Морських Сил України.
Більш того – протитанкові підрозділи Збройних Сил України провели бойові стрільби на острові Зміїний по броньованих об’єктах противника.
Якщо судити за описаними вище сценаріями, то Збройні Сили України прагнуть під час поточних маневрів не тільки посилити рівень своєї бойової виучки, але й також – не допустити можливих провокацій РФ напередодні 30 річниці Незалежності України.
Відповідно, ці командно-штабні тренування слід вважати також заходом інформаційно-психологічного впливу на противника.
Для початку – тут стримуючим фактором має виступити сам факт раптового початку наших маневрів, які стартували паралельно із навчаннями РФ у Чорному морі.
Можливо, саме здатність наших силових структур діяти швидко у випадку "великої війни" стане тим фактором, що переважить чисельну перевагу збройних сил РФ.
Читайте також: Повітряні Сили України на кордоні з Білоруссю отримали автоматизовану систему "Ореанда"