xcounter
#

У Великій Британії критикують рішення списати застарілі Eurofighter Typhoon - з чим це пов’язано

21796
Eurofighter Typhoon, фото — Eurofighter
Eurofighter Typhoon, фото — Eurofighter

Йдеться про літаки модифікації Tranche 1, про які також ходили чутки у ЗМІ, що їх можуть передати Україні

Ще у грудні 2023 року у Великій Британії розписалися, що планують вивести з експлуатації 30 своїх літаків Eurofighter Typhoon найстарішої модифікації Tranche 1, з яких 26 мають відправити на пенсію до кінця березня 2025 року і використовувати їх як донори запчастин, а ще чотири машини до 2027 використовуватимуть у ролі "агресора" на навчаннях.

І в цьому контексті вже сьогодні цікавим є матеріал видання Zone Militaire, яке розповідає, що Королівським Повітряним силам Великої Британії не вистачає бойових літаків для виконання своїх оперативних зобов’язань — мовляв, коли Eurofighter Typhoon збивали іранські ударні дрони, які були випущені по Ізраїлю, то їх перекинули в регіон не з Великої Британії, а з Румунії, де ці літаки виконували завдання у рамках операції НАТО BILOXI, де британці у цьому році допомагають румунам у повітряному патрулюванні.

Читайте також: Перший збитий літак за 70 років: британський винищувач Typhoon FGR4 влучив ракетою ASRAAM у ворожий безпілотник
Eurofighter Typhoon
Eurofighter Typhoon, фото — Eurofighter

"З міркувань обережності ми тимчасово передислокували низку літаків з Румунії, щоб посилити нашу присутність там", — заявив речник прем'єр-міністра Великої Британії, відзначивши, що повітряні сили країни продовжують патрулювання повітряного простору НАТО і координували свої дії із союзниками, "щоб гарантувати відсутність порушень в Румунії".

Водночас у виданні все ж наголошують на тому, що цей епізод демонструє нестачу бойових літаків у повітряних силах країни. Тому сьогодні рішення списати десятки літаків у Великій Британії зіштовхується з критикою, зокрема з боку депутата-консерватора Марка Франсуа, який назвав плани вивести з експлуатації 30 літаків Eurofighter Typhoon безглуздим рішенням і наголосив, що його треба переглянути і щонайменше залишити літаки в резерві на той випадок, "якщо вони коли-небудь знадобляться нам самим".

Також відзначається, що у нещодавньому звіті від Палати громад йдеться про те, що ПС країни нібито не зможуть повноцінно діяти в умовах конфлікту високої інтенсивності, і що скорочення можливостей повітряних сил країни небезпечне в умовах "найбільшої загрози міжнародному порядку за останні десятиліття".

Повертаючись до тих 30 Eurofighter Typhoon, які планують списати британці, то варто згадати ще ось такий факт — раніше у BAE Systems відзначали, що технічно реальною є опція оновити літаки до стандарту Tranche 2 чи навіть Tranche 3, і компанія надавала міноборони країни всю необхідну інформацію про необхідний обсяг модифікацій. У будь-якому випадку, цілком ймовірно, що історія цих літаків ще не завершена і рішення про їх виведення з експлуатації можуть переглянути.

.

Читайте також: Як Typhoon FGR4 керованими бомбами Paveway IV​ нищили місця пусків крилатих ракет і ударних дронів (відео)