xcounter
#

У РФ вигадали "залізничний" Patriot на бронепотязі, щоб пояснити втрату одразу трьох Су-34

53492
Виключно гумористичне зображення на основі фантазії
Виключно гумористичне зображення на основі фантазії

У пошуку пояснень, чому "аналоговнєтні" Су-34 з супер-РЕБ "Хибины" збиваються зі "знищених" Patriot у РФ намагаються знайти не менш фантастичні причини

Після того вправній роботі українських захисників, після чого ворог за один раз не дорахувався трьох фронтових бомбардувальників Су-34 у РФ дуже сильно намагаються знайти цьому пояснення.

Бо у їх "міфології" сам Су-34 є "аналоговнеєтним" найновішою та абсолютно захищеною машиною з бронекапсулою, а не літаком на базі Су-27, який здійснив перший політ у 1990 році й був розроблений у СРСР. Й замість бронекапсули у Су-34 "броневанна", бо величезний ліхтар кабіни не з бронескла.

Читайте також: Інтеграція JDAM-ER під крило МіГ-29 виявилась значно складнішою та довершеною (фото)

Не менші надії покладались у питанні захисту Су-34 на комплекс РЕБ "Хибины", які також були створені за часи СРСР та мають захищати літак від РЛС та ракет.

Су-34
Су-34 з контейнерами РЕБ "Хибины" на закінцівках крила

Й відомий своїм "вечного полета, братья" російський "воєнкор" Fighterbomber у спробі якось виправдати цю ситуацію опублікував повідомлення, в якому активно бідкався на все це. Зокрема на те, що "Хибины" могли не працювати, або їх просто не було, та з очевидним страхом припускає, що можливо вони просто не працюють, як треба. Хоча "повинні заліплювати" РЛС Patriot, який він вважає основною причиною втрат Су-34, а й літаки AWACS.

Але цікавим є й те, що у голові російського "воєнкора" не сходиться, як дійсно доволі габаритний та маломаневрений Patriot зміг залишитись цілим після того, як був розгорнутий у прифронтовій зоні й успішно відстрілявся.

Patriot

Бо без відповіді на це питання кришиться ще один російський міф щодо можливості дістати далекобійні західні ЗРК. Й ситуація для ворога починає виглядати дуже погано, бо одна справа безкарно скидати бомби з УМПК з 60-70 км, інша - розуміти, що це може буде останній виліт, бо Patriot працює з недосяжної дальності.

Саме тому Fighterbomber зробив припущення, що насправді Patriot був розміщений на залізничних платформах. При цьому дописав, що така тактика була використана ще у 2022 році з ЗРК "Бук", який ставили не лише "на рейки", а й возили на фурах.

Водночас, якщо ворог дійсно почне вкладати ресурси у пошук "українських бронепотягів" з Patriot, то навряд варто йому у цьому заважати. Але цілком можливо, що наступного разу російським "воєнкорам" знадобиться шукати ще більш цікаві пояснення.

У будь-якому випадку необхідно розуміти, що зараз у РФ дійсно йде вкрай активний аналіз ситуації та пошук контрзаходів. Тому, попри вкрай вдале застосування неназваного озброєння бійцями ЗСУ, необхідно бути готовим до нестандартних кроків противника.

Читайте також: В 2024 році РФ хоче збудувати 500-км військову залізницю, яка стане ціллю №1