xcounter
#

У ПС ЗСУ нагадали про "пасивну оборону", коли йдеться про удари із "Искандера"

2726
У ПС ЗСУ нагадали про "пасивну оборону", коли йдеться про удари із "Искандера"

Командувач ПС ЗСУ Микола Олещук нагадує, що Сили оборони України успішно використовують макети для того, щоб ввести в оману ворога

Останнім часом ворог оприлюднив у мережі низку кадрів з оперативно-тактичного ракетного комплексу "Искандер", які коригувалися за допомогою розвідувальних безпілотників і винесли на поверхню два питання — чому українські Су-27 стоять просто неба, а не в укриттях, і також актуальність боротьби з російськими розвідувальними безпілотниками, що залітають в тил на значні відстані.

А днями у мережі з’явилося відео, на якому той же "Искандер" нібито знищив дві пускові ЗРК Patriot, і ще одну радіолокаційну станцію Giraffe, а згодом командувач Повітряних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук у своїх соцмережах опублікував повідомлення із коментарем по двох російських ударах балістичними ракетами "Искандер-М".

Читайте також: Для протидії ОТРК "Искандер" пора просити в США SM-6, бо лише збивати БПЛА недостатньо

Як пояснює Олещук, у випадку з ударами по аеродромах "Долгінцеве" 3 липня (Кривий Ріг) і також по району "Южне" 7 липня (Одеська область) було успішно проведено так звані "заходи з пасивної оборони" — далі він подякував всім тим, хто допомагає "із якісними макетами літаків та ЗРК".

Якщо звернути увагу на відео ворога, яке оприлюднив у себе Олещук, то, як наголошує Telegram-канал In Factum, на початку рашисти чомусь вирішили "вклеїти" архівні кадри ще за травень цього року, коли російське окупаційне військо поцілило ймовірно у макет нашого ЗРК С-300.

У випадку з так званим "ураженням" ЗРК Patriot, то, як наголошує дослідник John Ridge у своєму акаунті у соцмережі X (раніше Twitter) пускова має нетипову конфігурацію, крім того, відсутній генератор спереду.

Як розповідає речник Української добровольчої армії "Південь" Сергій Братчук в ефірі телемарафону, "команда Повітряних Сил ЗСУ зуміла організувати оборону таким чином, щоб ввести ворога в оману", змушуючи його поцілити балістичними ракетами у макети пускових ЗРК та радіолокаційної станції.

Дійсно, макети відіграють важливу роль з початку повномасштабного ворога — у мережі нерідко демонструвалися приклади макетів того чи іншого озброєння, яке використовують наші Сили оборони України, щоб обдурити ворога: від гаубиць і бронемашин і до ракетних систем HIMARS.

У контексті російських ударів "Искандером" також варто нагадати про важливість боротьби з розвідувальними дронами, які коригують удари та фіксують результати уражень. Нагадаємо, що останнім часом ЗСУ активно та успішно тестують використання для цих цілей FPV-дронів, що збивають "Орлани" та Zala. Крім того, участь в антидроновій боротьбі бере участь й Як-52.

Читайте також: З’явився цікавий перелік зброї, яку рашисти зберігали на складі, куди поцілили наші дрони