xcounter
#

У Польщі не можуть почати будувати укріплення через фермерів: бо приватні поля впритул до кордону

Кордон між Польщею та Білоруссю (фото: Straz Graniczna)
Кордон між Польщею та Білоруссю (фото: Straz Graniczna)
2872

Поки у Варшаві не можуть, або не хочуть вирішувати проблеми з відчуженням приватних земель фермерів - побудувати лінію укріплень неможливо

Поки країни Балтії почали реалізацію спільного масштабного проєкту Baltic Defence Line зі створення мережі фортифікації на кордоні з РФ та Білоруссю, у Польщі над цим ще навіть не працюють. Й не тому, що не розуміють потребу, а через те, що на заваді цього стають фермери та приватна власність.

Це питання підняв у Польщі екс-очільник військово-інженерного управління головного командування польських збройних сил Богуслав Бенбенек, який прямо сказав, що часу на створення укріплень вздовж кордону дуже мало, але її взагалі не намагаються вирішити. На це не виділяються гроші, а регламентів робіт у прикордонній смузі взагалі відсутні.

Читайте також: З 2022 року Північна Корея запустила понад 80 ракет і є підозра, що помагав Китай

Справа в тому, що вся прикордонна зона у Польщі - це зазвичай 15 метрів вздовж кордону за якою починаються здебільшого приватні землі.

Кордон між Польщею та Білоруссю
Одна з характерних ділянок кордону між Польщею та Білоруссю у районі Ліпська

"Якщо не буде юридичних рішень, які зроблять це можливим, не розпочнеться будівництво жодних укріплень, наприклад, у районі Домброви Білостоцької, Сокулка чи Сувалок. Люди не дозволять будувати укріплення на своїй приватній землі", - розповів він Gazeta Prawna.

З боку Defense Express зазначимо, що за одним з найбільш вірогідним сценарієм атака РФ проти Польщі та країн Балтії йде через Сувальський коридор, як найкоротший відрізок між Калінінградською областю та Білоруссю. Водночас це доволі складна лесиста місцевість з мінімумом доріг.

Сувальський коридор
Сувальський коридор

Але трохи південніше нього у районі Ліпська вже відкрита рівнина місцевість та можливість виходу на мережу якісної мережі доріг. Й на цій ділянці без повноцінної фортифікації говорити про можливість зупинити армію РФ важко. Аналогічна ситуація й на безпосередньому кордоні Польщі та російської Калінінградської області.

кордон між Польщею та РФ
Одна з ділянок кордону між Польщею та РФ у районі міста Голдап

Саме тому максимально логічний шлях: землю відчужити, сільськогосподарські поля перетворити на мінні, прорити рови, встановити надовби, забетонувати на висотах опорні пункти - розбивається о реальність. Бо це приватна власність, з домогосподарствами у десятках метрах від кордону. А на проблему створення дієвих фортифікаційних загороджень накладається й те, що Польща відмовилась від протипіхотних мін.

І, як бідкається Богуслав Бенбенек навіть початок діалогу з фермерами розбивається об політичні процеси, бо у країні майже кожен рік проходять різноманітні вибори.

А найбільш критичною ситуація стає, якщо згадати, що без аналогічної польської лінії оборони Baltic Defence Line трохи втрачає сенс, бо її можливо буде просто обійти через Польщу, бо у сценарії вторгнення РФ вона все одно буде воювати з усім НАТО, або, за песимістичним сценарієм, лише проти його європейського сегмента. Максимальні потужності якого дозволяли лише у маневровій обороні чекати на прибуття основних сил з США.

Читайте також: Скільки УМПК виробляє РФ: з'явилась оцінка потужностей російського виробництва