США спільно з Україною вже розробляють детальний аналіз та сценарії середньострокової та довгострокової підтримки, яка буде надходити й після перемоги та дозволить сформувати нові можливості та спроможності ЗСУ.
Поки, як пише CNN, процес знаходиться лише на початковій стадії й спирається на тісну роботу Пентагону з Генштабом ЗСУ з вибору взагалі концепції війська з урахуванням балансу між маневровістю, оборонними та наступальними можливостями. За інформацією видання сценарій переозброєння вже включає переозброєння України на нові західні літаки та вертольоти.
Читайте також: Знищено одразу дві пускові сучасного російського зенітного ракетного комплексу
Цей аналіз має бути завершений протягом вересня-жовтня та наданий на затвердження до Білого Дому. Він має передбачати комплексний підхід з переозброєння та навчання українських військових на роки вперед за рахунок довгострокових контрактів на постачання озброєння. А головне ці контракти мають бути укладені ще до завершення строку першої каденції Джо Байдена, яка завершується у листопаді 2024 року.
Паралельно вже створена спеціальна група, яка має спростити процес закупівлі передового американського озброєння для України та усунути зайві бюрократичні перепони. Також у США вже нарощують виробництво озброєння, зокрема боєприпасів у калібрі 155-мм.
Як пише CNN, загальні виробничі потужності США 155-мм снарядів зараз оцінюються у 15 000 боєприпасів на місяць. Цей показник має бути подвоєний найближчим часом і для розширення виробництва вже виділені кошти. Аналогічні кроки зроблені відносно таких систем, як Stinger, Javelin та високоточних ракет GMLRS для HIMARS і це лише з публічно відомого.
Також США у переозброєнні України будуть спиратися і на можливості оборонно-промислових комплексів інших країн. Як, наприклад, з ЗРК NASAMS, які виробляються спільно з Норвегією.
З боку Defense Express зазначимо, що задача з комплексного переходу ЗСУ на озброєння НАТО вже була повідомлена у середині червня під час зустрічі "Рамштайн-3". Про це тоді повідомив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг. Також про розгортання цього процесу прямо говорили у Пентагоні під час брифінгів для ЗМІ.
Водночас маховик цього процесу, схоже, розкручується доволі швидко - завершення розробки концепції, за "дивним збігом обставин" фактично співпадає з початком нового фінансового року у США в якому має розпочатися "ленд-ліз". А він сам по собі передбачає прискорення та спрощення процедур постачання до України всього необхідного.
Читайте також: Українські гармаші показали, як застосовують високоточний Excalibur навіть зі звичайної M777 без додаткових блоків