На сторінці у Facebook 47-ї окремої артилерійської бригади опублікували фотографії нової "Богдана-Б", що є буксированою версією самохідної артилерійської установки 2С22 "Богдана" від "Краматорського заводу важкого верстатобудування" (входить до складу NAUDI). Загалом ця бригада вже має на озброєнні самохідну версію "Богдани", а тепер отримала й буксировану її версію.
Про розробку "Богдана-Б" стало відомо ще у 2023 році, коли виявилося, що Україна здатна виробляти більше артилерійських частин до "Богдани", ніж чеська компанія Tatra здатна виробляти шасі для неї. А через те, що питання насичення наших військ артилерією завжди є гострим, то на цьому тлі й виникла ідея створити буксировану "Богдана-Б".
Читайте також: На які експериментальні літаки може бути схожий F-47: X-36 та Bird of Prey, або чому це про спадщину McDonnell Douglas
Незважаючи на нестачу шасі, за офіційними даними у 2024 рік Україна виготовила 154 одиниці САУ "Богдана". А враховуючи те, що нову "Богдана-Б" вже отримала 47 окрема артилерійська бригада, ймовірно вона пішла у серію, тому у 2025 році кількість виготовленого вітчизняного артилерійського озброєння буде значно більшою.

Перша публічна поява "Богдана-БГ" відбулась ще у 2024 році, під час виставки новітніх вітчизняних зразків озброєння для іноземних партнерів. І вже тоді її було продемонстровано на шасі схожому до шасі гармати 2А36 "Гіацинт-Б", але без захисних екранів. Цього разу "Богдана-Б" була продемонстрована у "повній комплектації" разом з екранами.

Наразі характеристики "Богдана-Б" невідомі, проте відомі характеристики САУ "Богдана", яка використовує ту саму гармату, тому дальність вогню в них буде однаковою, тобто 40-42 км. Швидкострільність у самохідної версії складає 5-6 пострілів на хвилину, проте у буксованій версії відсутній досилач снарядів, тому швидкострільність буде нижчою.

Порівняно з самохідною версією "Богдана-Б" має низьку мобільність, що в умовах активного контрбатарейного вогню ставить екіпаж та саму гармату під загрозу удару. Але через нову тенденцію вкопування артилерійських систем в землю, задля підвищення їх живучості до ударних БПЛА, "Богдана-Б" й досі є досить актуальною на полі бою.
Читайте також: Південна Корея має 48 пускових Patriot, компанію для модернізації обере через торги, і це дивно