Схоже, що країни котрі підтримують Халіфа Хафтара вже мало сподіваються на ЗРГК "Панцирь-С1МЄ" ОАЕ та російських найманців. У Лівію почали перекидати винищувачі МіГ-29 та фронтові бомбардувальники Су-24.
Згідно з офіційним повідомленням Африканського командування США (U.S. Africa Command), РФ нещодавно розгорнула бойові винищувачі четвертого покоління в Лівії для підтримки російських приватних військових підрядників (ПВК), які підтримують місцеву ЛНА.
Читайте також: БПЛА Bayraktar TB2 в Лівії знищив ЗРГК "Панцирь-С1" на шасі КамАЗ (відео)
На думку аналітиків AFRICOM, російські військові літаки, швидше за все, забезпечать безпосередню авіаційну підтримку і наступальні обстріли для ПВК "Вагнер", яка підтримує Лівійську національну армію в боротьбі проти міжнародно визнаного Уряду національної згоди.
Російські винищувачі прибули до Лівії з авіабази в Росії, після транзиту через Сирію, де, за оцінками, вони були перефарбовані для маскування їх російського походження. У Пентагоні заявили, що мова йде приблизно про 15 літаків.
"Світ почув, як пан Хафтар оголосив, що збирається почати нову повітряну кампанію. Це будуть російські пілоти-найманці, які літають на російських літаках для бомбардування лівійців "- наголосив генерал армії США Стівен Таунсенд, командувач AFRICOM.
"Занадто довго Росія повністю заперечувала свою причетність до триваючого лівійського конфлікту. Що ж, тепер це не можна заперечувати. Ми спостерігали, як Росія направляла реактивні винищувачі четвертого покоління в Лівію - на кожному кроці. Ні ЛНА, ні приватні військові компанії не можуть озброювати, управляти та підтримувати цих бійців без державної підтримки - підтримки, яку вони отримують від Росії", - відзначили представники AFRICOM.
Численні знімки аеродромів з прибулими винищувачами, та оперативні фото російських літаків в польоті були оприлюднені відразу декількома ресурсами (окрім AFRICOM).
Зокрема на них можна побачити до півдесятка фронтових винищувачів МіГ-29 (помічені на авіабазі Ель-Джуфра) та фронтових бомбардувальників Су-24 (зафіксовані на авіабазі Ель-Хадім). Також відзначається, що ці літаки супроводжували більш сучасні багатоцільові винищувачі Су-35 ВКС РФ.
Варто також додати, що ні МіГ-29, ні Су-24 ніколи не стояли на озброєнні у військових Лівії. Окрім того у світі не так багато кваліфікованих пілотів та обслуговуючого персоналу для подібних складних машин (зокрема з країн Близького Сходу Су-24 стоять на озброєнні Судану, Ірану, Алжиру та Сирії).
Окрім нових літаків, також було помічене постачання й іншої військової техніки. Зокрема мова йде про бронемашини СБМ ВПК-233136 "Тигр". Аналогічну версію РФ постачала Національної гвардії Узбекистану.
В перевезеннях вантажів та російських найманців також помічені літаки, яки начебто експлуатуються іншими країнами, але стоять на балансі Росрезерву РФ. Один з таких нещодавно помічений у Бані-Валиді - Ан-32Б EY-332, що начебто належить компанії Asia Sky lines з Таджикистану, але одночасно стоїть на балансі в консервації Росрезерву й виставлений на продаж.
Саме цей літак був знятий на відео 24 травня у Лівії разом з представниками ПВК "Вагнер". Досить примітним є те, що аеродром прикривав ЗРГК "Панцирь-С1" на базі КамАЗ-6560 8х8.
Нагадаємо, вже довгий час РФ заперечує свою причетність до війни в Лівії та підтримці очільника ЛНА Халіфа Хафтара. Проте нещодавні ефективні дії турецьких сил, які за допомогою ударних БПЛА Bayraktar TB2 влаштували справжній геноцид техніки Лівійської національної армії (включно і зі знищенням гордості протиповітряної оборони РФ - численних ЗРГК "Панцирь-С1"), що зумовило масовий наступ військ Уряду національної єдності та панічної втечи їх противників з ЛНА, схоже заставило підняти ставки.
Звісно й не дивно, що офіційна влада РФ, попри численні докази, продовжує все заперечувати.
"Чергова страшилка по-американськи. Це фейк і дезінформація в дусі колишніх американських адміністрацій", - заявив заступник голови комітету Держдуми з оборони Андрій Красов у відповідь на оприлюднені AFRICOM дані.
Читайте також: У Лівії знищено вже 15 ЗРГК "Панцирь-С1" російського виробництва (відео)