xcounter
#

Росія у Лівії пішла ва-банк: армія США задокументувала перекидання МіГ-29 та Су-24 (фото та відео)

1687
Су-24М ВКС РФ
Су-24М ВКС РФ

Успішні дії турецьких Bayraktar TB2 та наступ сил УНЄ настільки налякали країни, підтримуючи так звану Лівійську національну армію, що вони змушені були ввести в дію "важку артилерію"

Схоже, що країни котрі підтримують Халіфа Хафтара вже мало сподіваються на ЗРГК "Панцирь-С1МЄ" ОАЕ та російських найманців. У Лівію почали перекидати винищувачі МіГ-29 та фронтові бомбардувальники Су-24.

Згідно з офіційним повідомленням Африканського командування США (U.S. Africa Command), РФ нещодавно розгорнула бойові винищувачі четвертого покоління в Лівії для підтримки російських приватних військових підрядників (ПВК), які підтримують місцеву ЛНА.

Читайте також: БПЛА Bayraktar TB2 в Лівії знищив ЗРГК "Панцирь-С1" на шасі КамАЗ (відео)
МіГ-29 на авіабазі Ель-Джуфра у Лівії
МіГ-29 на авіабазі Ель-Джуфра у Лівії / Фото: U.S. Africa Command

На думку аналітиків AFRICOM, російські військові літаки, швидше за все, забезпечать безпосередню авіаційну підтримку і наступальні обстріли для ПВК "Вагнер", яка підтримує Лівійську національну армію в боротьбі проти міжнародно визнаного Уряду національної згоди.

Російські бойові літаки у Лівії
Російські бойові літаки ймовірно помічені у небі Лівії / Фото: U.S. Africa Command

Російські винищувачі прибули до Лівії з авіабази в Росії, після транзиту через Сирію, де, за оцінками, вони були перефарбовані для маскування їх російського походження. У Пентагоні заявили, що мова йде приблизно про 15 літаків.

Винищувачі МіГ-29 та Су-35

Винищувачі МіГ-29 та Су-35 у Сирії перед відправленням у Лівію / Фото: U.S. Africa Command

"Світ почув, як пан Хафтар оголосив, що збирається почати нову повітряну кампанію. Це будуть російські пілоти-найманці, які літають на російських літаках для бомбардування лівійців "- наголосив генерал армії США Стівен Таунсенд, командувач AFRICOM.

Бомбардувальники Су-24М в ангарах на авіабазі Ель-Хадім
Ймовірно фронтові бомбардувальники Су-24М в ангарах на авіабазі Ель-Хадім 20 травня 2020 року / Фото: Samir

"Занадто довго Росія повністю заперечувала свою причетність до триваючого лівійського конфлікту. Що ж, тепер це не можна заперечувати. Ми спостерігали, як Росія направляла реактивні винищувачі четвертого покоління в Лівію - на кожному кроці. Ні ЛНА, ні приватні військові компанії не можуть озброювати, управляти та підтримувати цих бійців без державної підтримки - підтримки, яку вони отримують від Росії", - відзначили представники AFRICOM.

МіГ-29 на авіабазі Ель-Джуфра у Лівії
МіГ-29 на авіабазі Ель-Джуфра у Лівії / Фото: DigitalGlobe, Inc.

Численні знімки аеродромів з прибулими винищувачами, та оперативні фото російських літаків в польоті були оприлюднені відразу декількома ресурсами (окрім AFRICOM).

Офіційний прес-реліз AFRICOM
Офіційний прес-реліз AFRICOM

Зокрема на них можна побачити до півдесятка фронтових винищувачів МіГ-29 (помічені на авіабазі Ель-Джуфра) та фронтових бомбардувальників Су-24 (зафіксовані на авіабазі Ель-Хадім). Також відзначається, що ці літаки супроводжували більш сучасні багатоцільові винищувачі Су-35 ВКС РФ.

Російські бойові літаки у Лівії
Російські бойові літаки ймовірно помічені у небі Лівії / Фото: U.S. Africa Command

Варто також додати, що ні МіГ-29, ні Су-24 ніколи не стояли на озброєнні у військових Лівії. Окрім того у світі не так багато кваліфікованих пілотів та обслуговуючого персоналу для подібних складних машин (зокрема з країн Близького Сходу Су-24 стоять на озброєнні Судану, Ірану, Алжиру та Сирії).

СБМ ВПК-233136
Бронемашина СБМ ВПК-233136 "Тигр" у Лівії (ліворуч) та поставлена Національної гвардії Узбекистану (праворуч)

Окрім нових літаків, також було помічене постачання й іншої військової техніки. Зокрема мова йде про бронемашини СБМ ВПК-233136 "Тигр". Аналогічну версію РФ постачала Національної гвардії Узбекистану.

В перевезеннях вантажів та російських найманців також помічені літаки, яки начебто експлуатуються іншими країнами, але стоять на балансі Росрезерву РФ. Один з таких нещодавно помічений у Бані-Валиді - Ан-32Б EY-332, що начебто належить компанії Asia Sky lines з Таджикистану, але одночасно стоїть на балансі в консервації Росрезерву й виставлений на продаж.

Саме цей літак був знятий на відео 24 травня у Лівії разом з представниками ПВК "Вагнер". Досить примітним є те, що аеродром прикривав ЗРГК "Панцирь-С1" на базі КамАЗ-6560 8х8.

Нагадаємо, вже довгий час РФ заперечує свою причетність до війни в Лівії та підтримці очільника ЛНА Халіфа Хафтара. Проте нещодавні ефективні дії турецьких сил, які за допомогою ударних БПЛА Bayraktar TB2 влаштували справжній геноцид техніки Лівійської національної армії (включно і зі знищенням гордості протиповітряної оборони РФ - численних ЗРГК "Панцирь-С1"), що зумовило масовий наступ військ Уряду національної єдності та панічної втечи їх противників з ЛНА, схоже заставило підняти ставки.

Вагнер
Російські найманці з ПВК "Вагнер" у Лівії

Звісно й не дивно, що офіційна влада РФ, попри численні докази, продовжує все заперечувати.

"Чергова страшилка по-американськи. Це фейк і дезінформація в дусі колишніх американських адміністрацій", - заявив заступник голови комітету Держдуми з оборони Андрій Красов у відповідь на оприлюднені AFRICOM дані.

Читайте також: У Лівії знищено вже 15 ЗРГК "Панцирь-С1" російського виробництва (відео)
ТЕГИ Війна