Вітчизняна патріотична пропаганда доволі часто повторювала штамп про те, що протикорабельний комплекс "Нептун" начебто здатен знищити Кримський міст.
Такий штамп, як на думку автора цього тексту, грішив порушенням логічних зв’язків – протикорабельний комплекс "Нептун" поки що не має опції ураження наземних цілей, випробування стрільбою по об’єктам на суходолі ракетою Р-360 – не проводились.
Читайте також: Керченський міст до Криму може бути знищено: Росія готує десант для захисту
Однак, схоже, регулярне повторення штампу про те, що "Нептун здатен уразити "Кримський міст"" справило належний вплив на російських окупантів в Криму.
Інакше і не пояснити таке повідомлення прес-служби Міноборони РФ від 20 вересня 2021 року: розрахунки ракетно-артилерійських зенітних комплексів "Панцырь" вперше за поточний рік провели тренування по прикриттю об’єктів у районі Керченської протоки. За сценарієм навчань, розрахунки "Панцирів" мали відбити атаку крилатих ракет "умовного противника". За підсумками навчань, російські зенітники записали собі в актив знищення усіх повітряних цілей умовного противника.
Нюанс в тому, що єдиний реально важливий об’єкт, який можуть прикривати російські зенітники в районі Керчі – це і є той самий "Кримський міст" та його під’їзна інфраструктура, які можуть слугувати для оперативного перекидання військ в окупований Крим із "материкової" території Російської Федерації.
І також варто нагадати, що наші Збройні Сили як мінімум уже двічі за поточний рік проводили навчання, в сценарії яких було нанесення ракетних ударів по об’єктам в глибині окупованого Криму.
Наприклад, як розповідав Defense Express, наприкінці березня 2021 року Збройні Сили України проводили тренування по темі, як уражати за допомогою РСЗВ "Смерч" позиції для запуску БПЛА та інші засоби розвідки армії РФ в Криму.
А наприкінці квітня 2021 року розрахунки комплексів "Точка-У" тренувались знищувати гіпотетичний десант росіян, який (за сценарієм навчань) саме виконував на території окупованого Криму посадку в десантні кораблі та гвинтокрили, і готувався для подальших агресивних дій проти України.
Також нагадаємо, що у вересні 2021 року фронтові бомбардувальники Су-24М Повітряних Сил України провели навчальні пуски ракет із лазерним наведенням Х-25МЛ, призначених для ураження наземних та надводних цілей.
Іншу свою "чудо-зброю" протиповітряної оборони – ЗРК С-400 – росіяни в окупованому Криму застосовують для демонстративних дій саме проти країн-противників з блоку НАТО. Як це наприклад було у вересні 2021 року.
З цього власне і можемо зробити висновок, що "Керченський міст" за допомогою "Панцирів" окупанти в Криму тренуються прикривати саме проти ракетних систем Збройних Сил України.
Читайте також: Росія маскує "Искандер" під поїзд, у відповідь Україна має поставити "Нептун" у "цивільний" контейнер