В мережі з’явилися світлини з практичними стрільбами з Су-24М авіаційними тактичними ракетами з лазерним наведенням класу "повітря-поверхня" Х-25МЛ.
Відповідні фото надав ресурсу MilitaryAviationInUa один з підписників.
Читайте також: Миргородські та озерянські авіатори вперше провели спільні польоти на Су-27: пусків ракет поки не було
Щоправда, коли саме були зроблені ці фото, видання не уточнює, однак відомо, що зараз у Повітряних військах проходить щорічний льотно-методичний збір з підготовки екіпажів тактичної авіації, з опанування та удосконалення тактичних прийомів бойового застосування озброєння по повітряних та наземних цілях з урахуванням досвіду АТО та ООС.
Так, нещодавно у ході практичної фази екіпажі виконали польоти та бойові стрільби на винищувачах Су-27 та МіГ-29.
Повідомлялось, що авіатори 40, 831, та 39 бригад тактичної авіації повітряного командування "Центр" здійснили практичні пуски авіаційних керованих ракет класу "повітря-повітря".
Водночас прес-служба Командування повітряних сил зазначала, що льотний склад ПС ЗСУ почав готуватися до наступного етапу: бойової роботи авіації по наземних цілях з комплексним застосуванням бортового озброєння.
Крім цього, кілька днів тому було повідомлено, що підрозділи зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗС України також розпочали підготовку до підсумкових тактичних навчань з бойовою стрільбою, які пройдуть в рамках стратегічних командно-штабних навчань "Об’єднані зусилля-2021".
Свої навички перевірять розрахунки підрозділів озброєні комплексами С-300В1, які будуть "працювати" по найвіддаленішим мішеням (на відстані до 100 км), С-300ПС\ПТ (що будуть контролювати цілі на відстані до 75 км) та "Бук-М1" (мають відпрацювати роботу по захисту повітряного простору на відстані до 40 км).
Нагадаємо, радянська тактична ракета з лазерним наведенням класу "повітря-поверхня" Х-25МЛ призначена для ураження малорозмірних рухомих і нерухомих наземних та надводних цілей: РЛС, пускових установок ЗРК, літаків на відкритих стоянках і в легких укриттях, легких мостів і переправ, малотоннажних судів, залізничних ешелонів тощо на відстані до 10 км.
Підсвічування цілі може бути здійснено бортовим комплексом літака або наземною станцією цілевказівки. При цьому точність влучення (кругове імовірне відхилення від цілі) може становити до 6 метрів.
Читайте також: Су-27 працювали по наземним цілям: миргородські авіатори провели командно-штабне навчання