xcounter
#

РФ скопіювала мобільні групи ППО для відбиття атаки дронів: вони вже масово створюються

У РФ знову скопіювали досвід ЗСУ, на цей раз з мобільними групами ППО
У РФ знову скопіювали досвід ЗСУ, на цей раз з мобільними групами ППО
9715

Ворог просто повторює досвід Сил оборони України, але за цим копіюванням стоїть реальний брак не те що ЗРГК "Панцирь", а значно простішого зенітного озброєння

РФ знову продемонструвала відкладену реакцію з копіюванням українських оборонних ідей та скопіювала мобільні групи ППО, які мають відбивати атаки далекобійних дронів-камікадзе у тилу. А також ліквідовувати загрозу БПЛА у прифронтовій зоні.

Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на власні джерела у так званому міноборони РФ, вказуючи, що наразі такі групи створюються у складі загальновійськових армій, а також у військах протиповітряної оборони та повітряних силах. Вони будуть озброєні зенітками ЗУ-23-2 на вантажівках та великокаліберними кулеметами на пікапах.

Читайте також: Іспанія виставила на аукціон танки, стартова ціна: 47 тисяч євро за останню версію M60A3 TTS

Вочевидь також слід очікувати копіювання всіх інших особливостей, які вже відпрацьовані у Силах оборони України із застосуванням прожекторів, копіюванням системи управління такими підрозділами на основі передачі інформації щодо целей із загальної системи радіолокаційного спостереження тощо.

Також у РФ анонсували, що у склад таких груп будуть введені машини-димогенератори, задача яких прикрити об'єкт димовою завісою. Саме такий метод захисту РФ активно практикує для маскування своїх військових об'єктів, наприклад мосту через Керченську протоку, або бухти у поки окупованому Севастополі.

Для цього у розпорядженні ворога у військах РХБЗ є машини типу ТДА-М та ТДА-3. Але їх використання та ефективність для прикриття об'єктів залежать від погодних умов, в першу чергу - вітру. А також, звісно, кількості самих машин, які виділені до виконання завдання.

ТДА термодимова завіса
Приклади постановки димових завіс за різних умов

Водночас рішення міноборони РФ було цілком очікуване на фоні методичного ураження нафтопереробних заводів у РФ на глибині до 1000 км. А зазначення, що мобільні групи будуть оснащені ЗУ-23-2 та великокаліберними кулеметами лише показує значний брак таких спеціалізованих та значно ефективніших для цієї задачі ЗРГК "Панцирь", про які спочатку йшла мова.

На фоні цього у РФ вже намагаються просто не згадувати про аналоговнєтні "Деривация-ПВО". Хоча застосування значно простіших зеніток та кулеметів говорить не лише про брак "Панцирів", а й таких доволі поширених у СРСР ЗСУ-23-4 "Шилка".

У будь-якому випадку, для ворога задача прикрити навіть такими мобільними групами свою територію буде доволі складною та масштабною задачею, бо у цьому випадку велика територія РФ грає проти нього, особливо за умов варіативності цілей, які знаходяться під загрозою ураження. Також це у будь-якому випадку це відволіче певні ресурси противника, який тепер змушений виконувати й такі задачі.

Читайте також: РФ каже, що роблять переносні "Козерог BRT" під неспрацьовані снаряди