xcounter
#

Рашисти зранку 27 серпня здійснили найбільш дивну атаку крилатими ракетами з Ту-95МС за весь час

Ту-95МС
Ту-95МС
81717

Повітряні сили оголосили доволі цікаві дані щодо відбиття чергової ракетної атаки Ту-95, яка відрізняється й вкрай великим відсотком хибних цілей, пусковим районом та співвідношенням кількості літаків до випущених ракет

Сьогодні, 27 серпня, близько 4-5 ранку ворог здійснив чергову ракетну атаку з використанням крилатих ракет повітряного базування, які були випущені з літаків Ту-95МС.

Водночас повідомлення Командування Повітряних сил ЗСУ відносно відбиття цієї атаки містить доволі цікаву інформацію відносної її організації рашистами. Так до пусків було залучено одразу п'ять Ту-95МС, які здійснили пуски з району аеродрому "Енгельс", замість традиційного району у вигляді Каспійського моря.

Читайте також: Скільки можуть коштувати пускові установки та ракети "Залізного купола" для США

Залп Ту-95МС при повному завантажені Х-101 на пілони складає до 8 ракет, при використанні внутрішньої барабанної установки для Х-55 та Х-555 - до шести ракет. Таким чином максимальний залп п'яти носіїв складає 30-40 ракет.

Але доволі давно рашисти, можливо через економію ресурсу Ту-95МС, вже не використовують повне завантаження. Водночас навіть у й цій ситуації, як зазначено у звіті, у повітряному просторі України було зафіксовано лише 8 ракет. Тобто деякі Ту-95МС могли нести лише по одній ракеті.

Й з цих 8 ракет було перехоплено 4, але, як зазначено: "інформації про влучання не надходило". Окрім того, у Командуванні Повітряних сил повідомили, що решта повітряних цілей імовірно були хибними. А якщо взяти офіційні повідомлення щодо небезпеки по областях, то можливо відновити наступну хронологію атаки.

О 03:39 повідомлено про пуск, о 03:52 про заходження групи крилатих ракет через Сумську область у повітряний простір України з курсом на захід. Вони пролетіли Чернігівську область у напряму Києва, потім здійснили поворот на південь, пролетіли Черкаську та Кіровоградську області, де змінили напрям на Вінницьку, про що було повідомлено о 04:51.

З огляду на повідомлення, там група ракет розділились близько 5 ранку, й частина знову полетіли у напрямку Києва, а інша у бік Хмельницької та Тернопільської області, а згодом у бік Львівської. Відбій загрози був оголошений о 06:23.

Враховуючи примітку Командування Повітряних сил, що всі чотири ракети були перехоплені у центральних та північних областях. То близько 5 ранку у доволі дивних кружляннях брало участь лише чотири ракети, які потім десь впали без наслідків.

Ту-95МС

Виходячи з цього, а також зазначення, що ворог міг запускати Х-55, можливо зробити припущення, що це були Х-55, які несли масо-габаритні макети бойових частин та запускаються ворогом для збільшення "ваги залпу" та виявлення районів ППО. У такому випадку 50% всіх випущених крилатих ракет були саме імітаторами загрози.

Таким чином ракетна атака ворога 27 серпня є доволі дивною та говорить про використання дуже значного відсотка хибних цілей та використання Ту-95МС у вкрай обмеженому режимі, як з огляду на співвідношення кількості бортів до випущених ракет, так й з огляду на пусковий район.

Читайте також: Як під JDAM-ER адаптували наші МіГ-29, і що цікаве можуть вішати під Су-25