xcounter
#

RAND порахував чотири варіанти розвитку по армії РФ, але на жоден із них Захід поки що не реагує

4567
Російські окупанти на бронетехніці, ілюстративне фото з відкритих джерел
Російські окупанти на бронетехніці, ілюстративне фото з відкритих джерел

Як може виглядати траекторія відновлення російських збройних сил, та чи є на це хоч якась відповідь

Американська аналітична корпорація RAND оприлюднила власне дослідження по можливим варіантам розвитку збройних сил Російської Федерації, особливо в разі гіпотетичного "політичного врегулювання" повномасштабної російсько-української війни.

Повний варіант цього дослідження був оприлюднений ще в лютому 2025 року, стислий виклад був опублікований наприкінці березня поточного року. В тексті окреслені чотири варіанти подальшого розвитку по російській армії, однак поки що на жоден із цих сценаріїв Захід не демонструє хоч якоїсь реакції.

Читайте також: Історія про 152-мм DANA в одній з артбригад СРСР каже про те, що колісні САУ для армії РФ не є аж такою "екзотикою"
Російські окупанти, ілюстративне фото з відкритих джерел

Згаданий вище стислий виклад дослідження корпорації RAND можна прочитати ось за цим посиланням, ми звідти виділимо такі головні моменти.

Перший варіант можливого розвитку ЗС РФ можна назвати як "шлях Шойгу", тобто інерційний розвиток програм про переозброєнню, які були закладені ще часів каденції згаданого вище Шойгу як військового злочинця та міністра оборони країни-агресора протягом 2012-2023 років. Передбачається, що за цим варіантом чисельність армії РФ може досягти 1,5 мільйона військовослужбовців уже в 2027 році.

Другий варіант можна умовно назвати як "атомна бомба й трьохлінійка", в сенсі ставку на масові погано озброєні та недостатньо навчені сухопутні війська та ставку на ядерну зброю як засіб психологічного тиску на цивілізований світ. За цим варіантом чисельність російських збройних до 2027 року може скласти від 1,5 мільйона до 3 мільйонів військовослужбовців, яких готуватимуть із широким використанням тренажерів, ну а основним ударним озброєнням виступатимуть саме дрони.

Маневри ракетних військ стратегічного призначення ЗС РФ, ілюстративне фото довоєнних часів

Третій варіант можна назвати "гібридним" - ставка на тактичну й стратегічну авіацію, далекобійне ракетне озброєння та максимальна гібридизація форм набору особового складу до армії РФ, зокрема з використанням приватних військових компаній. В даному випадку передбачається, що в разі прямого конфлікту з НАТО рашисти можуть піти на удари по критичній інфраструктурі західних країн саме "конвенційним" озброєнням, тобто ракетами із звичайним спорядженням.

Четвертий варіант – повна перебудова ЗС РФ на засадах концепції "мережецентричної війни" та імпортом необхідних технологічних рішень від країн-партнерів по "Осі зла", наприклад по 155-мм артилерії від Китаю, про необхідність переходу на яку російські військові аналітики уже раніше писали.

Дослідний зразок 155-мм САУ 2С19М1-155, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Автори RAND при цьому акцентували, що вибір російським керівництвом кожного із чотирьох вище викладених варіантів прямо залежатиме від кількох факторів, зокрема рівня успішності "політичного врегулювання". Однак від Defense Express тут хочемо зауважити наступне.

Кожен із окреслених вище варіантів передбачає або кількісні, або якісні зміни в збройних силах країни-агресора з опорою на уже існуючі тенденції. Оці самі "існуючі тенденції" й так окреслюють загрозу для цивілізованого світу, і на цьому тлі виходить, що Захід повільно реагує на поточні загрози від РФ, не кажучи уже про перспективні.

Читайте також: Навіщо РФ відкривати училище для пілотів Ту-95МС, якщо вона все рівно не робить нові такі літаки