xcounter
#

Навіщо РФ відкривати училище для пілотів Ту-95МС, якщо вона все рівно не робить нові такі літаки

25752
Рашистський Ту-95МС, ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський Ту-95МС, ілюстративне фото з відкритих джерел

Або як рашисти намагаються створити собі перевагу в тому числі й за рахунок системи військової освіти

В публічному доступі є дані про те, що Росія планує відродити ліквідовані в 2000-х роках військові училища, зокрема Ульяновське льотне училище дальньої авіації (котре вочевидь готуватиме пілотів стратегічної авіації, зокрема для бомбардувальників Ту-95МС).

Крім того, росіяни йдуть на створення мережі "військово-навчальних центрів", що є по суті спробою реформувати та централізувати систему військових кафедр у цивільних вишах країни-агресора. Це в сумі означає спробу РФ створити собі перевагу над цивілізованим світом у тому числі за рахунок системи військової освіти.

Читайте також: РФ на 5 бригад морської піхоти має орієнтовно 200 танків та 1300 ББМ, але як з цього робитиме дивізії
БМП-1 армії РФ, ілюстративне фото з відкритих джерел

Як вказує в своїй новій публікації американський аналітичний центр Jamestown Foundation, окрім згаданого вище Ульяновського училища дальньої авіації (яке має запрацювати з 1 вересня 2025 року), Росія також збирається відновити артилерійське училище та училище військ РХБЗ в Саратові, командне училище військ зв’язку в Новочеркаську та командне училище для сухопутних військ в Іркутську.

Якщо продовжувати про "військово-навчальні центри" як змінені військові кафедри в РФ, то тут слід зафіксувати, що якщо на 2021 рік країна-агресор мала 109 таких закладів, то уже в 2024 році - 137 таких закладів, у яких сумарно навчалось 60 тисяч осіб.

Наведені вище цифри не просто ілюструють ступінь "мілітаризації" вищої освіти РФ. Тут також варто зауважити, що особливо після лютого 2022 року Кремль пішов на політику "зворотньої індустріалізації", в рамках якої стимулюється вступ молоді у профтехнічні заклади та заодно нарощуються бар’єри для вступу до вищих навчальних закладів.

Процес підготовки артилеристів армії РФ, літо 2024 року, стоп-кадр з пропагандистського відео

Проблема в тому, як наголошують автори Jamestown Foundation, що країни Заходу не володіють настільки розгорнутою системою військової освіти, як рашистські "військово-навчальні центри". Аналогічну по характеру програму можна побачити хіба що в Польщі, там така система має назву Legia Akademicka, однак її масштаби незрівнянно менші у порівнянні з росіянами – станом на початок 2022 року по такій системі пройшли навчання загалом лише 15 тисяч студентів.

Від Defense Express тут хочемо зауважити наступний момент. Із окресленого вище прямо випливає те, що Росія паралельно розширює систему освіти і для "мобілізаційного", і для "кадрового" компоненту свого війська. При цьому окремо впадає у вічі історія саме про створення нового училища для стратегічної авіації як роду військ ЗС РФ, який м’яко кажучи не отримує кількісного та якісного посилення новою авіатехнікою.

На цьому тлі можна зробити висновок про те, що Росія рухається по сценарію кількісного нарощення свого війська із паралельною ставкою на далекобійне ракетне озброєння та елементи "ядерної тріади" як засобу психологічного тиску на Захід.

Рашистські Ту-95МС, ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Гаубиць М-30 могло бути на зберіганні до 2000, але яка може бути логіка повертати їх в стрій армії РФ