Як повідомляють в ДПСУ, до заходів посилення державного кордону з Республікою Білорусь залучені необхідні ресурси, додаткові сили, зокрема, і спеціальні підрозділи.
Державний кордон постійно патрулюють прикордонні наряди, забезпечується моніторинг за допомогою технічних засобів, в тому числі із застосуванням прикордонної авіації та комплексів БПЛА. Також залучені кінологи зі службовими собаками, резерви комендатур швидкого реагування, а водні ділянки патрулюють катери Держприкордонслужби.
Читайте також: В ДПСУ посилюють пильність на кордоні з Білоруссю - чим охоронятимуть (відео)
Всі заходи проводяться для запобігання можливим правопорушенням та недопущення провокацій чи нестандартних ситуацій. При цьому вкотре наголосимо, що прикордонники враховують всю інформацію, яка може впливати на стан охорони державного кордону. Окрім цього відбувається тісна взаємодія з підрозділами ЗСУ та іншими силовими структурами.
В прикордонному відомстві України також відзначають, що обстановка на цьому напрямку залишається контрольованою, а всі пункти пропуску, які функціонували на кордоні з РБ, продовжують працювати у визначеному режимі.
Своєю чергою Служба безпеки України проводить на кордоні з Білоруссю антитерористичні навчання. В ході однієї із фаз цих навчань, під час відпрацювання прикордонної смуги державного кордону України у Рівненській області було виявлено схрон із військовими засобами ураження та вибухівкою.
Тайник є схожим на закладку, що призначена для забезпечення дій диверсійних груп. Зокрема, зі схрону було вилучено:
- 2 реактивні протитанкові гранати РПГ-26;
- 8 ручних гранат РГД-5 із запалами до них;
- 5 кілограмів вибухової речовини (попередньо пластид);
- 2 магазини до АК-74;
- 170 патронів калібру 5,45 та 7,62.
Арсенал було заховано у лісосмузі поблизу селища Бутове, яке межує з Республікою Білорусь.
Вилучені з тайника боєприпаси та засоби ураження направлено на проведення вибухо-технічних експертиз. За цим фактом було відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 (носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу) Кримінального кодексу України. Наразі тривають слідчі дії для перевірки інформації щодо джерел походження вказаних засобів ураження, осіб, причетних до облаштування схованки, та мети використання.
Раніше Defense Express повідомляв про те, що одним із епізодів навчань "Запад-2021" стала висадка десанту на необладнане побережжя в Калінінградському анклаві, а також про те що це означає для України. Ми також писали, що Україна зміцнює оборону Азову, а ВМС та Морська охорона почали регулярні тренування спецпризначенців.
Читайте також: Коли нема ударних БПЛА, але дуже хочеться: в РФ показали "бомбові удари" з переробленого "Форпоста" (відео)