Завтра у Бердянську відбудеться запуск пункту базування Морської охорони України. Про це повідомила прес-служба Держприкордонслужби України.
Ззовні цей проект має "цивільний" характер. В ДПСУ заявляють, що пункт базування в Бердянську був збудований в рамках Програми з питань експортного контролю та безпеки кордонів (EXBS) Бюро з питань міжнародної безпеки і нерозповсюдження Державного департаменту США. Такий пункт облаштовувався за стандартами Берегової охорони США, обсяг затрат склав 4 мільйони доларів.
Читайте також: Керченську протоку блокуватиме Росгвардія Путіна: що на це може відповісти Україна
Але водночас, як випливає із повідомлення прес-служби ДПСУ, база в Бердянську матиме конкретне оборонне назначення. Наприклад, цей пункт базування буде "повністю облаштований для забезпечення оперативного реагування сил Морської охорони на зміни обстановки у всіх ділянках зони відповідальності".
Також на цьому пункті базування можна буде накопичувати запаси для автономного функціонування персоналу, утримувати катери та іншу техніку підрозділів із максимальним збереженням ресурсу тощо.
Тут варто окремо наголосити: в умовах "гібридної війни" РФ проти України, особливо – в умовах Азовського моря, Морська охорона виступає не як "цивільна" структура, а як таке собі "доповнення" Військово-Морських Сил.
І такий функціонал ставить відповідні вимоги не тільки до техніки та рівня виучки особового складу, але й також – до інфраструктури, яку використовує Морська охорона.
Defense Express розповідали, що 30 липня цього року відбулись спільні навчання ВМС та Морської охорони в Азовському морі. І для цих навчань був задіяний вся номенклатура плавскладу – від човнів із жорстким каркасом до сторожових кораблів та МБАКів.
Головне завдання, яке відпрацьовувалось під час цих навчань – зрив можливого десанту росіян в Приазов’ї.
Також ми розповідали, що у квітні 2020 року керівництво ВМС України оголосило, що протягом 2021-2022 років у Бердянську відбудеться розбудова військово-морської бази "Схід", в якій можна буде розмістити до трьох дивізіонів патрульних катерів. На розбудованій ВМБ "Схід" також мають розмістити протидиверсійні сили, сили забезпечення, батальйон морської піхоти та артдивізіон.
Читайте також: Міноборони знову озвучило план добудувати корабель "Володимир Великий" як заміну флагмана "Гетьман Сагайдачний"