xcounter
#

"Панцирь" не допоміг: як Туреччина у Сирії знищила сотні одиниць техніки та озброєння Росії (відео)

1053
"Панцирь" не допоміг: як Туреччина у Сирії знищила сотні одиниць техніки та озброєння Росії (відео)

Останнім часом Туреччина знищила в Ідлібі російської та радянської військової техніки сирійської армії на сотні мільйонів доларів, також чисельну кількість живої сили, включаючи "ихтамнетов".

В мережі вже є багато відео, де зображено знищення РСЗВ, САУ, танків та артилерії за допомогою безпілотників. Особливої уваги потребує ураження відомих новітніх російських ЗРГК "Панцирі С1".

Про особливості бойового застосування турецьких БПЛА Bayraktar TB2 та TAI Anka, розповів Антон Міхненко, головний редактор Ukrainian Defense Review.

Читайте також: Зброя з українським "серцем": проєкти крилатих ракет Туреччини

За словами Президента Туреччини, за станом на початок березня 2020 року війська його країни змогли знищити вісім "Панцирів" в сирійському Ідлібі. Безперечно російська сторона все заперечує, адже розуміє, що поточні бойові дії в Сирії свідчать, що "розпіарений" комплекс ППО насправді не є бездоганним, як про нього заявляється.

Чому ж туркам вдається успішно їх вражати? Відповідь потрібно шукати у площині можливостей безпілотних авіаційних комплексів власного виробництва Bayraktar TB2 та TAI Anka, тактиці їх застосування та професійної підготовки пілотів, що їх використовують.

Фактично, турецькі військові продемонстрували, що вони достатньо здатні вміло використовувати достатньо професійно ставляться до оцінки ситуації в районах застосування БАК, розуміються на тому, що не завжди радари ППО можуть "засікти" малорозмірні повітряні цілі, що вони мають, так звані, "мертві зони". Що знищувати зенітно-ракетні комплекси можна, в тому числі, під час їх пересування при цьому не лише власним озброєнням - високоточними боєприпасами, а й корегуючи удари тактичної авіації. Як вдень, так і вночі.

Туреччина вміло веде війну нового покоління

Так, безперечно, трапляються помилки, що вже призвели до втрати кількох апаратів Bayraktar TB2 та TAI Anka, однак в цілому можна констатувати, що Туреччина вміло веде війну нового покоління, де роль дистанційно керованих безпілотних засобів ураження відіграє ключову роль, де життя людини - професіонала, на підготовку якого держава витратила значні ресурси, стає головною цінністю.

Україна має зробити висновки із процесу застосування турецьких ударних БАК в Сирії. Адже на оснащенні українського війська перебувають шість турецьких Bаyraktarів з керованими боєприпасами до них.

Їх професійне застосування в зоні ООС дійсно може не лише істотно підвищити обізнаність українського війська, а й забезпечить своєчасне нанесення точкових удари по важливих об’єктах противника. Ну, якщо трапиться ситуація, що безпілотник буде збитий російськими засобами ППО, то з одного боку ми втратимо лише "залізо", однак збережемо людські життя. З іншого, отримаємо чергові доказі для міжнародної спільноти російської присутності на окупованих територіях.

Дивіться також: Т-72АМТ у Збройних Силах: передано десятки машин, яких вистачить на танковий батальйон