xcounter
#

Т-72АМТ у Збройних Силах: передано десятки машин, яких вистачить на танковий батальйон

1331
Т-72АМТ у Збройних Силах: передано десятки машин, яких вистачить на танковий батальйон

Танк Т-72АМТ, який серійно виготовляється на "Київському бронетанковому заводі", є модернізованою версією Т-72А.

За останній час до Збройних Сил України було передано декілька десятків Т-72АМТ, яких вистачить для озброєння цілого танкового батальйону.

Т-72АМТ отримав комплекс оновлень, які були продиктовані досвідом бойового застосування на Донбасі. Вони торкнулись підвищення захисту машини, її вогневої потужності, ходових характеристик та бортової електроніки.

Читайте також: Міністр оборони розповів про переваги нового бронеавтомобіля для підтримки бою "Козак-2М1"

Модернізований танк має посилений захист завдяки встановленню нового динамічного захисту нового покоління - "Ніж", який вже використовується на танках "Булат" та "Оплот". Цей динамічний захист знижує ефективність ворожих кумулятивних та бронебійних оперених підкаліберних снарядів. Окрім того, Т-72АМТ отримав протикумулятивні екрани, які захищають зону моторно-трансмісійного відділу та задню полусферу башти.

Вогнева ефективність Т-72АМТ була у рази збільшена завдяки інтеграції у арсенал танка високоточної ракети "Комбат", яка дозволяє знищувати бронетехніку противника на дальності до 5 км. При цьому, ракета "Комбат" має бронепробиття у 750 мм броні та, завдяки тандемній головній частині, повністю ігнорує динамічний захист противника.

Для використання високоточної зброї на Т-72АМТ встановлено прилад нічного бачення з електронно-оптичними перетворювачами третього покоління та нічний приціл 1К13.

На Т-72АМТ встановлений комплект з цифрової радіостанції Aselsan та супутникової навігаційної апаратури СН-3003 "Базальт", що дозволяє підтримувати зв‘язок з піхотними підрозділами, що має величезне значення для взаємодії на полі бою

Водночас, враховуючи збільшення маси машини була проведена ремоторизація, замість штатного В-46 з потужністю 780 к.с., встановлюється В-84-1 на 840 к.с., який забезпечує швидкість машини у 60 км/год.

Також виконується заміна гусениць на нові - обрезинені та з резинометалевим шарніром, що дозволило збільшити плавність ходу. Водночас механік-водій отримав камеру заднього ходу, яка дозволяє значно спростити керування танком.

Разом із Т-64 зразка 2017 року та Т-80БВ, які отримали аналогічний пакет модернізації, Т-72АМТ якісно оновлює бронетанковий парк Збройних Сил України.

Маємо додати, що модернізація "Київського бронетанкового заводу" вже зацікавила іноземних партнерів України. Зокрема, інтерес до Т-72АМТ вже проявили у Польщі та В’єтнамі. А враховуючи величезний експортний потенціал модернізації Т-72, яких на експорт за часи СРСР було відправлено біля 5 тисяч одиниць, український варіант модернізації має всі шанси вийти на зовнішній ринок.

Дивіться також: Танкова карусель: тактика сучасного бою | 30-та окрема механізована бригада ЗСУ