Генеральний конструктор - Генеральний директор ДККБ "Луч" Олег Коростельов повідомив, що постачання першого дивізіону наземної версії РК-360МЦ має відбутися у першому кварталі наступного року.
За попереднім планом, ЗСУ мали його отримати наприкінці поточного року, але через певний зсув дати підписання контракту (укладений наприкінці грудня 2020 року), строки постачання теж були трохи відтерміновані.
Читайте також: Подальші кроки "Нептуна": як буде розвиватися комплекс РК-360МЦ
Проте частина машин першого дивізіону "Нептуна" вже готова й має з’явитися під час військового параду (а до того - побувати й на низці репетицій), який пройде 24 серпня 2021 року.
"На параді військ з нагоди 30-річчя Незалежності України ми покажемо частину цього дивізіону. Згідно з нашими планами – сім машин", - повідомив Олег Коростельов виданню "Новинарня" під час проведення безпекового форуму "Ефективна промисловість для обороноздатності" (проходив 16 та 17 липня ц. р.).
Варто додати, що повний комплекс складається з 19 спецмашин (по шість пускових, транспортно-заряджаючих та транспортних машин й один рухомий командний пункт РКП-360). При цьому, ймовірно, на параді машини комплексу будуть на новому шасі – Tatra.
Принаймні так повідомляв у червні ц.р. під час виставки "Зброя та Безпека-2021" директор компанії-виконавця - "СКТБ Корпорація "УкрІннМаш" Максим Мятенко.
"Думаю, на параді будуть представлені перші ці зразки (на шасі Tatra)", - розповів він.
Також, за словами очільника ДККБ "Луч", продовжується й робота зі створення корабельної версії "Нептуна", хоч й досі остаточно не відомо, на яких кораблях він буде встановлений (ВМСУ у найближчі роки планують придбати британські ракетні катери та турецькі корвети на яких можуть стояти й аналоги від інших виробників).
"Розробка триває. Питання щодо корабля дискутується між самими військовими… Наша справа – розробити. Куди вони його будуть ставити – це питання до них. Нам треба ще рік-півтора, щоб завершити розробку морської версії "Нептуна", - відзначив Олег Коростельов.
Читайте також: Стало відомо, які саме країни ведуть перемовини щодо закупівлі "Нептуна" та замовили комплекс "Вільха-М"