На щорічній виставці-конференції Асоціації Армії США AUSA-2021 було представлено детальні презентаційні матеріали про перспективний американський наземний рухомий комплекс середньої та малої дальності MRC, що відомий також під офіційною назвою Typhon.
Читайте також: США оприлюднили кількість своїх ядерних боєзарядів: Росія поки мовчить
Так, відомо, що комплекс Typhon має використовувати два типи корабельних ракет – дозвукову крилату ракету Raytheon Tomahawk та багатоцільову надзвукову ракету Raytheon Standard SM-6, яка буде використовуватися для ураження наземних та надводних цілей.
Обидва типи ракет будуть випускатися з наземного варіанту універсальної чотиризарядної ПУ Mk41, причому самі ракети не зазнають значних змін. Зазначається, що дальність Tomahawk у цьому випадку (у варіантах Block IV і V та з неядерною бойовою частиною) становитиме до 1600 км.
З перспективного комплексу Typhon також можна буде застосовувати й інші ракети класу "поверхня-поверхня", зокрема й гіперзвукові.
Повідомляється, що комплекс MRC створюється під керівництвом Управління армії США з прискорених можливостей та швидких технологій. Відомо, що у листопаді 2020 року корпорація Lockheed Martin отримала контракт на суму 339,319 млн доларів на створення та випробування прототипу наземної батареї MRC з ракетами Tomahawk і SM-6.
Водночас першу дослідну рухому батарею комплексу Армія США планує розгорнути не пізніше вересня 2023 року.
Комплекс Typhon в Армії США має стати проміжною ланкою за дальністю між перспективним ОТРК від Lockheed Martin PrSM (Precision Strike Missile) з дальністю 499-550 км та перспективним наземним гіперзвуковим ракетним комплексом середньої дальності LRHW (Long Range Hypersonic Weapon) із заявленою дальністю більш як 2775 км.
Штатна батарея комплексу MRC Typhon складатиметься з чотирьох чотиризарядних ПУ на тривісних трейлерах, буксированих машинами Oshkosh HEMTT A4 M983A4 Patriot (8x8), а також одного командного пункту на тому ж трейлері. Також до складу батареї входитиме одна допоміжна машина зв’язку BSV на базі HMMWV (4х4), а також декілько транспортно-заряджальних машин.
Читайте також: Армія США почала формувати першу батарею гіперзвукових ракетних комплексів наземного базування