xcounter
#

Німці заявили бажання мати морські "Томагавки", тим більш на їх фрегатах є відповідні пускові

5099
Один із німецьких фрегатів проекту F123, фото - Bundeswehr
Один із німецьких фрегатів проекту F123, фото - Bundeswehr

Німецький флот нарешті задумався про власні ударні спроможності, необхідні для стримування росіян

ВМС Німеччини хочуть отримати на озброєння крилаті ракети Tomahawk у морській версії, які б теоретично могли запускатись із фрегатів проектів F123 та F124. Хоча такі кораблі були створені виключно для патрульних та конвойних завдань, вони оснащені універсальними вертикальними пусковими установками Mark 41, тобто для застосування "Томагавків" конструктивні переробки навряд чи знадобляться.

Так Німеччина вслід за Нідерландами може стати п’ятою країною-користувачем Tomahawk у морській версії, а німецькі ВМС нарешті отримають ударні спроможності, необхідні для стримування росіян. Про це пише портал Hartpunkt.

Читайте також: Tomahawk для Нідерландів виходить вдвічі дорожчий ніж для інших країн - чому така несправедливість з боку США
Один із німецьких фрегатів проекту F124, фото - Bundeswehr

Як вказують автори видання, плани по отриманню "Томагавків" під час свого брифінгу озвучив інспектор ВМС віце-адмірал Ян Крістіан Каак, але конкретні параметри він при цьому не наводив. Але було зазначено, що можливість розгортання КР Tomahawk може бути передбачена і на перспективних фрегатах проекту F127.

На даний момент німецький флот із ракетного озброєння для ураження надводних цілей має в своєму розпорядженні хіба що протикорабельні ракети RBS 15 з дальністю пуску всього до 200 кілометрів. Можливості для ударів по наземним цілям наразі відсутні.

В перспективі ВМС Німеччини хочуть отримати й інші зразки ракетного озброєння, якими б можна було бити по наземним цілям, зокрема із підводних човнів.

Окремо цікавим також виглядає спосіб, яким німецький флот хоче посилити протиповітряну оборону своїх кораблів. Тут мова зокрема про установку контейнерної версії ЗРК IRIS-T SLM, яку до кінця 2025 року мають випробувати на одному із фрегатів проекту F125.

Пуск перспективної німецької ракети RCM² із бойового корабля, ілюстративний рендер від MBDA

Також керівництво ВМС Німеччини взяло курс "кожен корабель – носій морських дронів". Але щоправда, поки що не наводиться конкретизація, чи тут мова про морські безпілотники для лише розвідувальних завдань, чи ж і про морські дрони-камікадзе також.

Раніше Defense Express писало про те, що у німців розробка унікальної підводної зенітної ракети IDAS проти вертольотів РФ займе 30 років, але це того варто.

Читайте також: Німеччина створює нову ракету RCM на 500 км без деталей від США, яка б нам була потенційно цікавіша за Taurus