Уряд Німеччини вперше офіційно заявив, що готує до передачі Збройним Силам України зокрема 18 колісних самохідних артустановок RCH-155. Ці САУ позначені в списку військової допомоги "зірочкою", тобто їх ще має виготовити німецька промисловість.
Вперше про можливу поставку RCH-155 для ЗСУ стало відомо у вересні 2022 року, але із даних, що наводили німецькі ЗМІ. Преса стверджувала, що перший запит на RCH-155 міністр оборони Рєзніков дав ще у липні цього року цього року. І так виходить, що спочатку Німеччині знадобилось 3 місяці, щоб погодитись на поставку своїх перспективних САУ для українського війська, і ще + 3 місяці – щоб офіційно оголосити про плани майбутньої передачі RCH-155 для артилерії ЗСУ.
Читайте також: Ці 155-мм гаубиці вміють бити рашистів з "шаленою швидкістю" та можуть "сховатися" без тягача за потреби
RCH-155 в чомусь можна назвати вдосконаленою версією PzH 2000, для якої використали колісне шасі від БТР Boxer. Але на відміну від свого гусеничного "прототипу" RCH-155 отримала "безпілотну", повністю автоматизовану башту, завдяки чому екіпаж цієї САУ складає всього дві особи, що можуть виконувати одразу декілька функцій - командира, водія чи оператора вогню САУ.
Максимальна заявлена дальність стрільби – до 54 км, темп ведення вогню – до 9 пострілів/хвилина, возимий боєзапас – 30 снарядів. Бойова маса – 39 тонн, швиждкість ходу – до 100 км/год по шосе.
Як тільки Збройні Сили України отримають 18 одиниць RCH-155, вони стануть першими експлуатантами таких перспективних колісних САУ. Бо досі навіть бундесвер не має такі артсистеми в розпорядженні.
Але тут все як завжди впирається у строки виготовлення та поставок. Бо зараз федеральний уряд Німеччини воліє не розкривати строк можливої передачі RCH-155 для ЗСУ. А у вересні цього року німецька преса говорила, що виготовлення всього комплекту цих САУ може знадобитись час до 2025 року.
Читайте також: ЗСУ використовують незвичайний нарізний міномет RT61 французького виробництва (відео)