xcounter
#

Неймовірно, але Ізраїль може отримати від США навіть пускові установки "Залізного купола"

22102
"Залізний купол" на авіабазі в Гуамі, фото – The Wall Street Journal
"Залізний купол" на авіабазі в Гуамі, фото – The Wall Street Journal

Або той момент, коли американські морпіхи мали масштабні плани по купівлі цього комплексу, але тепер можливо доведеться "ділитись"

За валом новин зокрема про те, яку військову допомогу США вже надають Ізраїлю в контексті підготовки до війни в Секторі Газа, "проскочило" непоміченим можливо найбільш важливе повідомлення по цій темі. Воно демонструє не тільки ширину підтримки, яку Білий Дім готовий надати Тель-Авіву, але й реальну залежність оборонного сектору Ізраїлю від зовнішніх поставок.

Так от, ще 14 жовтня 2023 року американське видання The Wall Street Journal повідомляло, що США готуються поставити Ізраїлю навіть пускові установки до комплексів "Залізний купол".

Читайте також: Що це за штурмовики Су-25, яких наші бійці збили 5 літаків за 10 днів боїв

У цій публікації зазначалось зокрема, що американські військові мають в своєму розпорядженні начебто лише дві батареї цього комплексу та 200 ракет-перехоплювачів до них. Статус цієї поставки поки що невідомий.

Цікаво, що ще буквально кілька місяців тому, тобто в серпні 2023 року, американські військові самі мали намір придбати доволі значну кількість пускових установок та ракет до "Залізного купола".

Як тоді розповідав Defense Express, тоді Корпус морської піхоти США оприлюднив намір купити три батареї системи "Залізний купол", включаючи 44 пускові установки та 1840 ракет-перехоплювачів Tamir, без уточнення по строкам та вартості закупівлі.

Пуск ракети Tamir з пускової установки "Залізного купола", ілюстративне фото від Rafael

Окрім пускових та ракет, американські морпіхи мали намір придбати 11 міні-систем бойового управління та контролю mBMC, інтегрованих із Об’єднаною системою управління та контролю повітряного простору (CAC2S), котру в свою чергу застосовує КМП США.

За деякими даними, зараз Корпус морської піхоти США має в своєму розпорядженні одна батарея "Залізного купола" на чотири пускові установки. Цей комплекс в американських військових може мати також позначення SkyHunter.

Пускова установка системи "Залізний купол" Корпусу морської піхоти США, фото - USMC
Читайте також: Boeing пообіцяв прискорити постачання JDAM до Ізраїлю: чи вистачить їх і для України