xcounter
#

На півдні ворог зміг сформувати дві потужні тактичні групи з 14 БТГр, а на Харківщині спалює резерви

82256
На півдні ворог зміг сформувати дві потужні тактичні групи з 14 БТГр, а на Харківщині спалює резерви

Командування армії РФ намагається виграти час та лише відтягує звільнення ЗСУ Лиману, але на півдні вже сформувало два ударні з'єднання

Ситуація на фронтах, відповідно до інформації спільноти "Інформаційний Спротив" починає виглядати доволі асиметрично на півночі на Харківщині та на півдні у Донецькій та Запорізькій областях. Зокрема збити темп просування Збройних Сил України східніше річки Оскіл ворог намагається постійними контратаками.

"Дводенні спроби відкинути передові підрозділи ЗСУ "за Оскіл" у районі Куп'янська та прагнення "за будь-яку ціну" утримати Лиман та Ямпіль призвели до того, що доводиться кидати у першу лінію усе, що є під рукою", - пише один з учасників спільноти "Інформаційний Спротив" Костянтин Машовець.

Читайте також: Рашисти продають техніку ЗСУ, чому окупанти бідкаються через Т-90М та неймовірна кількість танків для Польщі: події тижня війни від Defense Express
поточна ситуація на фронті
Поточна ситуація на фронті за даними DeepState

У цих спробах ворог вже задіяв навіть підрозділи зі "свіжо-наловлених мобіків" з так званих 1-го та 2-го армійських корпусів "ЛНДР" з логічним результатом припинення їх існування, як бойових угруповань. Аналогічну долю спіткали й дві БТГр сформовані зі 144-ої мотострілецької дивізії, які перетворились на "2-3 роти скороченого складу".

За оцінками спільноти, ці дії командування армії РФ лише відтягують закономірний результат наступ ЗСУ з подальшим оточенням Лиману, а кидання резервів у такі атаки лише ускладнить побудову оборони на більш реальних з військової точки зору рубежах.

З боку Defense Express зазначимо, що кидання Кремлем у "біореактор" резервів скоріш за все пов'язано з прийняттям не військового, а політичного рішення утримувати позиції за будь-яку ціну, та/або неготовністю нових рубежів оборони та намагання виграти час для їх "бетонування".

поточна ситуація на фронті
Вірогідні рубежі оборони РФ на рубежах річок Жеребець та Красна

Останньому до речі активно заважають ЗСУ шляхом методичних високоточних ударів по противнику, як доповідає спільнота, у районі "Сватове, Новоайдару, північно-західніше Старобільська, а також у смузі Кремінна - Рідкодуб - Сватове - Старобільськ".

Водночас на півдні ситуація виглядає дещо іншим чином. Зокрема, відповідно до даних спільноти "Інформаційний Спротив", ворог завершив розгортання двох доволі потужних тактичних угруповань на Мелітопольському та Маріупольському напрямках.

У трикутнику Василівка - Пологи - Токмак розгорнуто 8-9 БТГр, які сформовані з 19-ої мотострілецької дивізії та підрозділів 29-ої та 36-ої загальновійськових армій. Також у цьому районі помічені два "штурмових батальйони" зі складу "приватної військової компанії" та "мобіків з ДНР".

У районі Старомайорське - Макарівка - Урожайне розгорнуто до 4-5 БТГр, які натягали з 42-ої мотострілецької дивізії та 37-ї мотострілецької бригади.

ситуація на фронті
Концентрація свіжих БТГр на фронті

У тилу цих угруповань зосереджується резерви з підрозділів 41-ої загальновійськової армії та новосформованого 3-го армійського корпусу, які разом змогли з себе "вичавити" до 6 БТГр. Також помічено перегрупування та активне відновлення боєздатності підрозділів 8-ї загальновійськової армії на Волноваському напрямі, що може бути свідченням підготовки до активних дій у напрямі Курахове та Мар'янки.

Зазначимо, що у цьому звіті підкреслюється, що мова не йде про цілий ряд інших підрозділів армії РФ, відносно яких існують спірні дані, а також підрозділи, які зайняті утримуванням поточної лінії фронту.

Читайте також: Авіація РФ за один день "обідніла" на понад 115 млн доларів