xcounter
#

Якщо в РФ показують масовість колісних САУ "Мальва" або ж "Гиацинт-К", то які питання виникають

107287
2С44 "Гиацинт-К", січень 2025 року, зображення з відкритих джерел
2С44 "Гиацинт-К", січень 2025 року, зображення з відкритих джерел

Ворог демонструє масовість переходу на колісну самохідну артилерію, але що тут варто взяти до уваги

В соцмережах з’явилось фото, датоване лютим 2025 року, на якому зображено російський залізничний ешелон із колісними самохідними артустановками типу 2С43 "Мальва" або ж 2С44 "Гиацинт-К". Нечіткість зображення та факт використання під обидві САУ одного і того ж типу шасі БАЗ-6910-027 "Вощина" ускладнює ідентифікацію.

Але якщо росіяни на фото у соцмережах демонструють масовість виробництва своїх колісних САУ, то тут виникає одразу цілий перелік питань.

Читайте також: Де розміщені основні заводи РФ по виробництву артилерії та скільки стволів на рік можуть робити
Ешелон із російськими колісними САУ "Мальва" або "Гиацинт-К", лютий 2025 року, джерело - btvt_2019

Перше базове питання – це про можливості російського ВПК у виготовленні шасі "Вощина" під колісні САУ. Бо ми маємо приклад, коли питання бази стало "вузьким місцем" по виробництву вітчизняних артсистем "Богдана", що в свою чергу стало призвідником до створення вітчизняної 155-мм буксируваної "Богдана-Б".

Друге базове питання – це власне питання стволів, тобто з яких джерел росіяни можуть брати гаубиці для 2С43 "Мальва" або ж 2С44 "Гиацинт-К". В цьому питанні ми можемо послуговуватись хіба що даними від The Military Balance 2024, згідно з якими на початок минулого року РФ мала на зберіганні 550 буксируваних "Гиацинт-Б" і лише 250 "Мста-Б".

Також вважається, що російська промисловість може мати запас із кількох сотень стволів до артсистем "Гиацинт". Але ж при цьому ми не можемо виключати варіант, що для своїх колісних САУ "Мальва" або ж "Гиацинт-К" російський ВПК може виготовляти нові гаубиці вказаних вище типів, навіть якщо можливості країни-агресора по новим стволам до артилерії є вкрай обмеженими.

Питання дефіциту боєприпасів до "Гиацинт-С" та "Гиацинт-Б" завжди лишається актуальним, хоча наприклад рашисти стверджували, що із "Гиацинт-К" вони застосовують керований "Краснополь".

2С44 "Гиацинт-К", лютий 2025 року, зображення з відкритих джерел

Але насправді найбільш важливим тут є питання концепції використання, тобто під яку доктрину російський ВПК виготовляє колісні САУ "Мальва" або ж "Гиацинт-К" для армії РФ. Особливо з огляду на те, що колісна самохідна артилерія для країни-агресора не є "традиційним" видом озброєння з відповідною відсутністю концептуальної бази.

Раніше Defense Express розповідало про те, чому поява у рашистів нової колісної САУ 2С44 "Гиацинт-К" дає привід згадати радянський проект 2С21 "Мста-К".

2С21 "Мста-К", архівне фото з відкритих джерел
Читайте також: Гаубиць М-30 могло бути на зберіганні до 2000, але яка може бути логіка повертати їх в стрій армії РФ