Італійська кораблебудівна компанія Fincateri минулого тижня передала ВМС Катару корабель Al-Fulk, що отримав офіційну класифікацію LPD (десантний корабель-док), але по факту може виконувати функції одночасно фрегата протиповітряної оборони із зенітними ракетами Aster 30 до комплексу SAMP/T та вертольотоносця під легкі та середні транспортні гелікоптери.
При цьому цей корабель відрізняється доволі незначними розмірами, зокрема довжина корпусу складає близько 140 метрів, повне водозаміщення сягає 8800 тонн. Про це пише портал The War Zone.
Читайте також: Є перші ознаки, що РФ може вивести свої кораблі з бази в Тартусі, де стояло кілька носіїв "Калібрів"
Зазначається, що відповідно до своєї офіційної класифікації LPD корабель Al-Fulk має док-камеру для прийому десантних катерів та відповідні підйомні пристрої, а на його борту може розміщуватись десант до 550 осіб.
При цьому дальність ходу Al-Fulk складає 7000 морських миль на швидкості 15 вузлів (максимальна – 20 вузлів), що дозволяє такому кораблю виконувати завдання навіть за межами вод Перської затоки.
В носовій частині цього корабля розміщена 76-мм артустановка, в кормовій – 16 вертикальних пускових комірок комплексу Sylver від зенітні ракети Aster 30 (до комплексу SAMP/T); при цьому зазначається, що в цих комірках начебто можуть також розміщуватись морські зенітні ракети Aster 15, хоча між цими двома типами ракет є відчутна різниця у габаритах.
Якщо конкретизувати власне про габарити Al-Fulk, то зазначені вище параметри по довжині корпусу в 140 метрів та повним водозаміщенням у 8800 метрів справді роблять цей корабель найменшим вертольтоносцем у світі.
Бо, для порівняння, японські есмінці-вертольотоносці класу Hyūga мають повне водозаміщення аж у 19 тисяч тонн при довжині корпусу 197 метрів, а таїландський HTMS Chakri Naruebet, що наразі має статус найменшого у світі авіаносного корабля – 12 тисяч тонн та 182 метри відповідно. Близьким до параметрів Al-Fulk виглядають іспанські десантні кораблі-доки (LPD) класу Galicia з вертолітною палубою, повне водозаміщення яких складає 13,6 тисяч тон, а довжина корпусу – 160 метрів.
Цікаво, що при цьому окрім функцій десантного корабля, вертольотоносця та корабля протиповітряної оборони, катарський Al-Fulk також призначений виконувати й функції штабного корабля. Тим більш, що Al-Fulk був "ядром" угоди обсягом на 6 мільярдів доларів на будівництво семи кораблів різних типів, яку в 2017 році уклали Катар та Італія.
Якщо говорити в ракурсі теми про незвичайні проекти військових кораблів, то раніше Defense Express писало про те, що у Чорному морі побудують авіаносець для дронів, але для Португалії, і там зокрема вказувались параметри майбутнього корабля.
Читайте також: Яка країна досі використовує десантний корабель часів 2СВ, і чому він сидить на мілині