xcounter
#

У Чорному морі побудують авіаносець для дронів, але для Португалії: замовлення вже зроблено

Multifunctional Naval Platform (всі фото: Damen Shipyards Group)
Multifunctional Naval Platform (всі фото: Damen Shipyards Group)
7199

Фактично мова йде про новий й доволі цікавий тип корабля ​Multifunctional Naval Platform, який виглядає доволі цікавим рішенням

Вперше з часів Холодної війни у Чорному морі побудують корабель класу авіаносець, який призначений для військово-морських сил Португалії. Замовлення на нього було зроблено голландській Damen Shipyards Group, яка його розробила.

Сам корабель португальцями класифікується як Multifunctional Naval Platform, а ось розробникам - як Multi-Purpose Support Ships. У будь-якому випадку, відповідно до повідомлення компанії, це корабель який може мати водозаміщення від 7000 до 9000 тонн, та довжину від 100 до 130 метрів при ширині 20 метрів.

Читайте також: Скільки Taurus може передати Німеччина та коли, чи можуть вони знищити Кримський міст: прослуховування командувача Люфтваффе
Multifunctional Naval Platform
Multifunctional Naval Platform

Він має традиційну для будь-яких авіаносців льотну палубу зі зміщеним "островом" та значним підпалубним простором, а також доковою камерою. Позиціювання такого корабля як мульти-платформи, а не універсального десантного корабля пов'язано з тим, що він має бути більше носієм не вертольотів, а дронів.

Multifunctional Naval Platform

Останні мають бути або вертикального злету, або запускати з катапульти. А вантажна палуба площею 650 метрів дозволяє розмістити близько 12 стандартизованих контейнерів з різноманітною апаратурою.

Також цей корабель не може бути універсальним десантним кораблем через те, що він може взяти на борт лише додатково 100 осіб або до 142 осіб для тимчасового розміщення й зменшення автономності, яка складає до 45 днів. А загальний екіпаж корабля складається лише з 48 осіб.

Multifunctional Naval Platform

Також важливо й те, що корабель планується побудувати на верфі Damen Shipyards Galați у Румунії у місті Галац у низов'ї Дунаю, про що пише румунське видання Profit.

Таким чином цей корабель стане першим авіаносцем з часів Холодної війни, який буде побудований на Чорному морі. Бо турецький авіаносець TCG Anadolu, який також має нести такі БПЛА, як Kızılelma та Bayraktar TB3, був побудований на верфі Sedef Shipyard у Мармуровому морі. А до цього на Чорному морі авіаносці та вертольотоносці будували лише у Миколаєві.

Читайте також: Хто б подумав, що Аргентина досі не взяла "данські" F-16, які їй пропонують США