xcounter
#

"Дзвін" на практиці: командувачі Сухопутних військ та ОК "Північ" оцінили роботу нової АСУВ - пряма мова та відео

"Дзвін" на практиці: командувачі Сухопутних військ та ОК "Північ" оцінили роботу нової АСУВ - пряма мова та відео
2621

Автоматизована система управління "Дзвін", яка розроблена київською компанією "Еверест", була вперше застосована в тактичній ланці під час двоступеневих командно-штабних навчань, які пройшли на Чернігівщині у середині лютого 2020 року.

Оцінку новій системі "Дзвін", на прохання агенції Defense Express, надали Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський, а також командувач оперативного командування "Північ" Валерій Залужний.

Читайте також: Як "Козаки" за ціну воювали: Нові деталі про поставки бронемашин до війська

Defense Express підготував відео з навчань, під час яких батальон однієї з бригад ЗСУ здійснив наступ на позиції "противника", отримуючи завдання та цілевказівки за допомогою системи "Дзвін"

Командувач Сухопутних військ Олександр Сирський:

"По-перше, значно покращився процес управління, передача даних відбувалася в реальному масштабі часу. По-друге, ми бачили всю обстановку, яка відпрацьовувалася в штабах батальйонів, безпосередньо в штабі бригади, і яка передавалася в штаб оперативного командування. Вона була єдиною і дозволяла в режимі он-лайн відслідковувати всі зміни в обстановці.

І, звичайно, ми також бачили доведення всіх бойових документів, це було фактично миттєво. Це дозволяло приймати рішення в реальному режимі часу, і своєчасно реагувати на всі зміни в обстановці.

Командири працювали на цій системі, реально оцінили всі переваги, і вони бажають, щоб ця система після доопрацювань була прийнята на озброєння".

Командувач оперативного командування "Північ" Валерій Залужний:

Ця система дала мені, як керівнику, чудові можливості, щоб навчати особовий склад в ході роботи на цих програмно-технічних комплексах. Якщо раніше малювали карти, писали бойові накази, то зараз продукт розумової діяльності лягав безпосередньо на екран, формувався у текст.

Я, як керівник навчання, бачив думки того чи іншого командира, міг його поправити. Тобто, не чекав, поки він за чотири години відпрацює те чи інше рішення, а потім давати йому оцінку. Ми працювали в режимі он-лайн. Я є прихильником впровадження автоматизації у війська.

І звісно я б хотів, щоб ця система залишилась у нас. Щоб, поки "Дзівн" приймали на озброєння, ми вже готували особовий склад до його застосування".

Детальніше про хід навчань, які пройшли на Чернігівщині, читайте у окремому матеріалі Defense Express.

Дивіться також: "Пірат" та "Корсар". у чому відмінність ракетних родичів?