xcounter
#

Де ще РФ зберігає та запускає "Шахеди": повторити удар "Нептуна" поблизу Єйська

Shahed-136
Shahed-136
3208

РФ використовує п'ять пускових районів для запуску Shahed-136 та прикриває склади з ними цивільними, як це робить ХАМАС та Хезболла

Сили оборони України у результаті атаки 9 вересня знищили близько 400 російських далекобійних дронів типу Shahed-136, які зберігались на складу у селищі Октябрьскоє у Краснодарському краї РФ.

Враховуючи те, що Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що до удару були залучені сили та засоби Військово-Морських Сил, це прямо говорить про те, що ціль було уражено ракетою "Нептун". І ця ракета вже доволі давно вміє знищувати наземні цілі. А перше офіційне визнання цього - удар по порту "Кавказ" 31 травня цього року.

Читайте також: Що це за авіабаза "Ханськая", яку уразили українські дрони, які там були літаки і чому вона точно не навчальна

На фоні цього можливо поставити питання, а де ще знаходяться такі склади із "Шахедами", бо саме такі методи є найкращою протиповітряною обороною України, яку лише можливо уявити, не рахуючи сценарію повного знищення їх виробництва в Алабузі.

Варто зазначити, що склад з дронами-камікадзе знаходився не на авіабазі Єйська, звідки вони запускаються, а у 20 км від неї. І це не був спеціалізований склад з боєприпасами, з обвалуванням та укриттями, а просто складське приміщення прямо у населенному пункті.

Shahed-136 єйськ октрябрськоє

Причини його вибору невідомі, але навряд їх можливо пояснити браком спеціалізованих складських приміщень у цьому районі, бо склади з боєприпасами є на кожній авіабазі. Але саме таке зберігання посеред населених пунктів та прикриття зброї цивільними - стандартна практика ХАМАС та Хезболли.

Водночас те, що склад знаходився лише у 20 км від пускового району прямо говорить, що у РФ аналогічна інфраструктура має бути в інших місцях постійного запуску цих дронів. А, відповідно до зведень Командування Повітряних сил ЗСУ, наразі ворог запускає Shahed-136, якщо не брати Єйськ з: мису Чауда у поки окупованому Криму, Приморсько-Ахтарська у Краснодарському краї, а також у районах міст Курськ та Орел.

Shahed-136 пускові райони

При цьому в усіх випадках мова йде не про проблему із далекобійними засобами, бо мова йде про об'єкти на дальностях до 200 км, а про виявлення саме місць зберігання дронів.

Наприклад, у випадку Приморсько-Ахтарська, запуск Shahed-136 хоч і може здійснювати з території авіабази, але от місце зберігання дронів, як показує практика, може знаходиться поза її межами та бути абсолютно непристосованими під ці задачі споруди, на кшталт місць зберігання сільськогосподарської техніки. При цьому на віддалені навіть у декілька десятків кілометрів.

Авіабаза Приморськ-Ахтарськ
Район авіабази у Приморсько-Ахтарську

І на фоні цього на перше місце виходить питання не чим бити, а куди саме. Особливо в умовах, коли ворог прикривається цивільними для зберігання "Шахедів".

Читайте також: В’єтнам говорить про зброю з Францією, і тут може бути в перспективі навіть "баттл" Rafale проти Су-30МК2