xcounter
#

CША дають рекордний пакет допомоги на $3 мільярди, і в ньому якраз необхідне для контрнаступу

12544
Американські БМП Bradley, фото - DoD US
Американські БМП Bradley, фото - DoD US

Окрім артилерії та бронетехніки, наші військові отримають також некеровані ракети для відстрілу з літаків

Увечері 6 січня 2022 року Пентагон оголосив про черговий, 29-ий пакет військової допомоги для України від США. Його розмір рекордний – понад 3 мільярди доларів, особливо якщо зважити на той факт, що вся номенклатура зброї та амуніції буде безпосередньо вилучена із запасів Армії США.

Пентагон заявив, що за цим пакетом допомоги ЗСУ отримають 50 бойових машин піхоти Bradley із боєзапасом в 500 протитанкових ракет TOW та 250 тисяч пострілів до автоматичних гармат калібру 25 мм. Також – 100 гусеничних бронетранспортерів M113, 138 машин HMMWV та 55 бронеавтомобілів класу MRAP.

Читайте також: Чому БМП Bradley називають винищувачем танків і чому це дійсно справедливо
M113 в строю ЗСУ, фото з відкритих джерел

По артилерійському озброєнню номенклатура виглядає так. В новому пакеті допомоги передбачена поставка 18 САУ калібру 155 мм та 18 транспортно-заряджальних машин до них, без деталізації типу САУ (хоча в ЗМІ уже пішли вказівки саме на M109A7 Palladin).

Також – передача 70 тисяч "класичних" снарядів та 500 керованих снарядів калібру 155 мм, 1200 снарядів типу RAAM для дистанційної постановки протитанкових мін і 10 тисяч пострілів до 120-мм мінометів. Окрім того, наші військові отримають нову партію в 36 гаубиць калібру 105 мм та 95 тисяч снарядів до них, і неназвану кількість додаткових ракет до M142 HIMARS.

M109A7 Palladin, фото ілюстративне

Зазвичай у нас прийнято порівнювати кількість переданого боєкомплекту із середньодобовим темпом відстрілу як і в наших військ, так і в рашистів.

Але 70 тисяч снарядів 155 мм + 95 тисяч снарядів калібру 105 мм можна порівняти і з такою величиною – під час успішного контрнаступу ЗСУ на Харківщині у вересні 2022 року артилеристи ЗСУ відстріляли усього 32,5 тисяч боєприпасів за перші 5 днів боїв, при розрахунковій потребі в 100 тисяч снарядів та фактичній наявності в "декілька десятків" тисяч боєприпасів.

Бійці ЗСУ ведуть вогонь з гаубиці M777, фото з відкритих джерел

Цікавою виглядає також номенклатура піхотного озброєння з нового пакету військової допомоги від США. Для початку – окрім уже заявлених 500 протитанкових ракет TOW, наші військові отримають також ще 2000 протитанкових ракет (неназваного типу). Також заявлена передача неназваної кількості стрілецької зброї, тепловізорів та оптичних приладів, і мабуть найцікавіше – передача протипіхотних мін Claymore, із яких Радянський Союз власне й скопіював МОН-50.

Постановка протипіхотної міни Claymore, ілюстративне фото з відкритих джерел

Пентагон також офіційно підтвердив передачу зенітних ракет Sea Sparrow для протиповітряної оборони України, і як вони будуть адаптовані для відстрілу із ЗРК "Бук" - окремий технологічний секрет.

Не менший секрет, як відбуватиметься відстріл із наших літаків некерованих авіаційних ракет Zuni, (по суті, в чомусь аналог наших некерованих ракет типів С-13 та С-25), про передачу яких у кількості 4 тисяч штук також заявив Пентагон. Ракети Zuni мають нестандартний як для нашої авіації калібр 127 мм, відповідно для їх відстрілу знадобляться оригінальні пускові блоки.

Авіаційна некерована ракета Zuni, ілюстративне фото з відкритих джерел

Якщо оцінювати загалом номенклатуру озброєння в рамках 29-го пакету військової допомоги від США, то це – саме те, що потрібно ЗСУ для підготовки до нового контрнаступу. Але очевидно, що нам потрібні більші обсяги зброї. І тут лишається очікувати на те, які саме "пазли" в загальну картину переозброєння ЗСУ докладуть інші держави, союзники США та партнери України.

Читайте також: Заочна "битва" БМП: німецький Marder проти американського Bradley - коли увагу треба звертати на дійсно важливі речі