xcounter
#

Чому БМП Bradley називають винищувачем танків і чому це дійсно справедливо

БМП Bradley (всі фото: DoD US)
БМП Bradley (всі фото: DoD US)
20207

M2 Bradley - це значно більше ніж просто бойова машина піхоти, тому такі епітети, як "вбивця танків" цілком виправдані, але не повністю окреслюють її можливості

Анонсовані до передачі бойові машини піхоти M2 Bradley вже охрестили "винищувачами танків". При цьому автором цього епітету стали не пересічні дописувачі, а бригадний генерал Пат Райдер [Pat Ryder], прес-секретар Пентагону.

На питання журналістів під час брифінгу у чому різниця між танком та Bradley він відповів наступне: "Bradley - це не танк, це вбивця танків [It's not a tank, but it's a tank killer]. Bradley - це броньована машина, яка має вогневу потужність, яка може доставити війська в бій. Таким чином, знову ж таки, це забезпечить значний приріст і без того вражаючих можливостей бронетехніки України. І ми впевнені, що це допоможе їм на полі бою".

Читайте також: ЗСУ приземлили "незвичний "Орлан", який у РФ називали "унікальною розробкою"
БМП Bradley

І якщо поглянути на M2 Bradley, то сказати, що у нього є виключні протитанкові можливості доволі важко. Так, він оснащений двома пусковим ПТРК TOW, які вже використовуються у ЗСУ. Це дозволяє машині уражати танки противника на дальностях близько 4 км, при цьому бронепробиття становить до 900 мм за динамічним захистом.

Одночасно з тим варто зазначити, що 25-мм гармата М242 має вкрай ефективні боєприпаси спеціально створені для ураження броньованих цілей - підкаліберний бронебійний снаряд M791 APDS-T з вольфрамовим пенетратором здатний пробити до 44 мм броні на дистанції 2 км. Також існує M919 APFSDS-T зі сердечником зі збідненого урану, можливості цього боєприпасу щодо пробиття невідомі, але більші за M791.

М242

Тобто вогневої потужності Bradley вистачає для знищення танків з ПТРК, а гармата М242 відповідає, якщо торкатися за знищення броньованих цілей - БМП та БТР, при цьому з великою долею вірогідності снаряди Bradley будуть їх прошивати наскрізь. А броня американської БМП у версії M2A2 своєю чергою тримає 30-мм радянський бронебійний снаряд у лобовій проекції на дистанції реального бою. До речі, за точність вогню, відповідає система управління уніфікована з Abrams.

І врешті решт не слід забувати, що мова йде про БМП, головна задача якої, між іншим, доставити до 7 бійців десанту, які також мають власні протитанкові засоби. При цьому сама машина завдяки сучасним засобами спостереження та виявлення цілей фактично працює цілевказівником та командним пунктом піхотного відділення. І Bradley це не просто БМП, а складна платформа виявлення та знищення цілей, яка здатна забезпечити величезну вогневу міць для безпосередньої підтримки піхоти.

бмп Bradley

Але сама відсилання Пата Райдера про те, що M2 Bradley - це вбивця танків скоріш за все йде від реального бойового досвіду використання цієї машини під час операції "Буря у пустелі". Декларується, що ця БМП знищила більше іракських танків за Abrams. Можливо дискутувати на предмет того, що тоді в Іраку в армії США було просто більше БМП, ніж танків і мова йде про 2,2 тисячі залучений до операції, але "рахунок на табло".

Читайте також: На скільки БМП Marder та Patriot може розраховувати ЗСУ від Німеччини