Одним із користувачів Leopard 2A4 в строю ЗСУ є зокрема 33-тя механізована бригада, один із танків якої має власну назву "Лохматий", через характерне маскування для дій в умовах лісистої місцевості.
З огляду на аспект маскування та маневреності, наші танкісти вважають недоцільним ставити "мангали" як засіб імпровізованого захисту на Leopard 2A4. Водночас наші танкісти вважають цей німецький танк кращим у порівнянні з Т-64, який в свою чергу також зіграв вагому роль у відсічі російським загарбникам. Про це в своєму новому репортажі пише видання АрміяInform.
Читайте також: Про що нам каже перше відео про те, як наші Су-25 скидають AASM Hammer від Франції
Від Defense Express підкреслимо, що цей репортаж цікавий зокрема тим, що доволі вичерпно розкриває ті аспекти, які зараз супроводжують використання Leopard 2A4 в строю ЗСУ для відсічі російським окупантам. І якщо саме з такого ракурсу дивитись на текст, то там можна побачити наступні деталі.
Практика показала, що силова установка Leopard 2A4 при роботі видає настільки низький рівень шуму, що наприклад уже на дистанції 120-150 метрів треба спеціально прислухатись, щоб спробувати "почути" танк; а на дистанції 50-70 метрів рівень шуму такий же, як і для будь-якого зразка сучасної агротехніки (тобто також настільки низький).
Цей "звуковий" аспект ілюструє зокрема те, що на полі бою Leopard 2A4 виявити акустично вкрай складно, бо шум цієї машини явно перекриватиметься шумом від пострілів та вибухів.
Використання спеціально сплетеної маскувальної "кікімори", яка власне й дала цьому танку кличку "Лохматий", робить машину малопомітною на дистанції уже 30-40 метрів. При цьому, що важливо, "кікімора" накривається поверх блоків "Контакт-1", і це в свою чергу дозволяє зберегти баланс між захищеністю та маскуванням машини.
Що стосується недоцільності наварювання "мангалу", то тут звучать прості аргументи – така конструкція погано впливає на маневреність танка, а якщо потрібно заїхати в лісопосадку, то "надбудову" все рівно зносить. В даному контексті більш ефективнішою є установка засобів РЕБ.
Тим більш, що Leopard 2A4 вцілому демонструє гарну маневреність на багнюці чи сухому піску, що є цінною характеристикою, але от при русі по мокрому піску гусениця на танку може "роззутись". Leopard 2A4 може рухатись буквально "з місця", без розігріву двигуна, що є цінною характеристикою особливо з огляду на ті бойові завдання, які зазвичай покладаються на цей танк – вогневе ураження в стилі "кусай та тікай" по ворожим позиціям чи бронетехніці.
Власне, за рахунок окреслених вище особливостей Leopard 2A4 має свої відчутні переваги над Т-64, хоча й цей тип танка відіграв свою важливу роль в очищенні нашої землі від російських загарбників.
На завдання екіпаж Leopard 2A4 бере боєзапас лише в 15 пострілів, який поміщається в ізольованому відсіку башти; хоча і обмежує вогневі можливості, але натомість дає більше шансів на виживання екіпажу в разі влучання рашистських БПЛА.
При цьому слід звернути увагу й на таку важливу опцію – навіть в разі прямого влучання ворожого FPV-дрона в моторний відсік танк може в аварійному режимі ще проїхати кілька кілометрів, поки не дістанеться в безпечну для екіпажу та самої машини точку.
Читайте також: Саме бригада "Азов" отримала новітні чеські 155-мм DITA, і це гарний привід більше дізнатись про ці САУ