xcounter
#

Бійці ТРО показали імпровізовану РСЗВ, що схожа на БМ-21В, і це веде до важливого висновку

18289
БМ-21В, ілюстративне фото з відкритих джерел
БМ-21В, ілюстративне фото з відкритих джерел

Який клас реактивного озброєння вкрай потрібен нашим військовим, та що він може дати

Прес-служба 127-ої окремої бригади Сил територіальної оборони показала, як її бійці для стрільби по російським загарбникам використовують імпровізовану реактивну систему залпового вогню, яка має 12 направляючих під реактивні снаряди калібру 122-мм.

Ззовні ця установка нагадує радянську авіадесантну РСЗВ типу БМ-21В, що також мала 12 направляючих, але має помітні відмінності зокрема у зовнішньому вигляді пускової. Тому можемо припускати, що в даному випадку бійці ТрО використовують виготовлену в польових умовах систему, для якої використані направляючі ймовірно від "Град-П".

Читайте також: Як бійців КНДР на Курщині вчили збивати дрони та виходити з-під обстрілу артилерії

Якщо говорити про можливий радянський "оригінал", в даному випадку – БМ-21В, то тут варто наголосити на таких особливостях. Як база під цю РСЗВ використовувалась вантажівка ГАЗ-66, екіпаж складав усього дві особи.

Маса БМ-21В в бойовому положенні складала 6 тонн, цю РСЗВ можна було десантувати із транспортних літаків типів Ан-12, Ан-22 та Ил-76. Дальність стрільби – від 5 до 20,1 кілометри, швидкість розгортання із похідного в бойове положення – до 3,5 хвилин, час для відстрілу повного залпу – 6 секунд, швидкість згортання для покидання позиції – також до 3,5 хвилин.

БМ-21В виготовлялись в обмеженій кількості, оскільки практика показала свої нюанси з використанням таких РСЗВ для вогневої підтримки десанту, тому за певний час замість БМ-21В десантні війська СРСР почали покладатись на Д-30. За наявною в публічному доступі інформацією, "оригінальні" БМ-21В в розпорядженні ЗСУ були скоріш за все відсутні.

БМ-21В, ілюстративне фото з відкритих джерел

Якщо ж повертатись до самого інфоприводу, що бійці однієї з бригад ТрО використовують імпровізовану РСЗВ на 12 пускових, то тут слід звернути увагу не лише на загальне питання про необхідність посилення наших військових важким озброєнням загалом, але й про необхідність "міні-РСЗВ" чи "реактивних мінометів" зокрема.

Тим більш, що аналогічного роду системи бійці Сил оборони України використовують доволі активно. Зокрема, можемо згадати приклад із хорватськими Rak-12, які є у розпорядженні підрозділів ДПСУ, або ж із "Сівалка" під С-8 чи "Град" на пікапі, котрі виготовляються ще з 2023 року в імпровізованому порядку.

Але чи варто такого роду системи починати виготовляти на серійній основі, з використанням потужностей вітчизняного ОПК – покаже скоріше подальша практика та відповідний запит від наших військових.

Раніше Defense Express також писало про те, що САУ "Богдана" виявилась точнішою за PzH 2000 і навіть може поцілити до 60 км активно-реактивним снарядом.

Читайте також: З’явилися унікальні подробиці від екіпажу танка Abrams, який атакували FPV-дрони на оптоволокні