xcounter
#

Авіація РФ провела вкрай дивні навчання над Чорним морем з відбиття атаки НАТО

3350
Су-30СМ МА ЧФ РФ
Су-30СМ МА ЧФ РФ

Ті задачі, які відпрацювала авіація РФ прямо говорить, що у Кремлі дуже бояться повторення 1854 року

Так зване міноборони РФ повідомило про проведення доволі масштабних авіаційних навчань, які пройшли над окупованим Кримом та акваторією Чорного моря. У офіційному повідомленні зазначається участь фронтових бомбардувальників, винищувачів, ударних та протичовнових вертольотів морської авіації Чорноморського флоту РФ.

У навчаннях одночасно брали участь цілі ескадрильї, що прямо говорить про доволі значні сили, які були задіяні у маневрах. Більше того - відкликані від виконання задач на фронті. Саме легенда навчань не розголошена, але зазначено, що задачею авіації було знищення угрупувань кораблів, підводних човнів, неземних цілей, досягнення переваги у повітрі й все це в умовах протидії засобів ППО.

Читайте також: У РФ засвітили новий вертоліт РЕБ з вкрай обмеженою інформацією щодо призначення та можливостей
Су-24М МА ЧФ РФ
Су-24М МА ЧФ РФ

І такий перелік відпрацьованих завдань взагалі не корелюється з реальною ситуацією у війни проти України, яка не має, ані значних корабельних угруповань, ані підводних човнів, ані переваги у повітрі. І в цих умовах єдиним кандидатом на роль гіпотетичного противника є НАТО.

Зокрема на Чорному морі єдиною державою, окрім РФ, яка має підводні човни у строю - це Туреччина. Бо шукати єдину румунську субмарину Delfinul потреби немає - вона з 1995 року стоїть у Констанці. Умови, коли РФ необхідно завойовувати перевагу у повітрі, залишаючи за дужками таку виключно теоретичну можливість, також прямо відповідає війні з НАТО.

При цьому на репетицію саме таких бойових дій РФ відволікла значні ресурси. Зазначимо, що станом на 2021 рік до морської авіації Чорноморського флоту РФ було приписано 43-ій окремий морський штурмовий авіаполк на літаках Су-30СМ та Су-24М, а також 318-й окремий змішаний авіаполк, який використовує протичовнові вертольоти Ка-27 та раритетні протичовнові літаки Бе-12. Водночас наведений опис сил з боку міноборони РФ можливо говорить про більшу кількість підрозділів, які були залучені до навчання.

Бе-12 МА ЧФ РФ
Бе-12 МА ЧФ РФ

Водночас реалістичність сценарію, за яким країнам НАТО буде потрібно вводити кораблі до Чорного моря залишається під величезним питанням. Одним з небагатьох реалістичних сценаріїв є необхідність супроводження кораблів по "зерновому коридору". А єдиною ситуацією, коли країнам Альянсу буде необхідно вводити значні корабельні угруповання та підводні човни до Чорного моря є десантна операція.

І здається, що у її можливість у РФ вірять значно більше, ніж в Україні, бо у поки що окупованому Криму рашисти зводять укріплення не лише на півночі півострова, й прямо на береговій лінії. Зокрема й поблизу Євпаторії, де у 1854 році коаліційні сили Англії, Франції та Туреччини здійснили висадку десанту під час Кримської війни.

Читайте також: У скільки для України може обійтися один дивізіон NSM CDS із залпом у 24 ракети